Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen tanulási sikersztori...

Ilyen tanulási sikersztori simán elképzelhető?

Figyelt kérdés
Valaki a gimiben pont leszarta a dolgokat. Sok baja volt, nem a tanulásra koncentrált. Alapból értette a dolgokat, viszont a hozzáállása az rettenetes volt, bár jó eszűnek tartották a tanárok. Voltak jegyei vegyesben, matek ötöstől kezdve matek egyesig. Tehát a gimiben helyt tudott állni, viszont voltak dolgok amik nem mentek, ha odafigyelt volna akkor mentek volna szerinte. Az érettségijét nagyon elcseszte, rettenetesen. Sokkal jobbat vártak volna tőle, mint amit elért. Végül felvették az egyetemre ami önmagában csoda. Elhatározta, hogy ott odateszi magát és jó tanuló lesz. Jó hozzáállással. Itt tartok. Ez reális? Rettenetes érettségikkel is?

2020. szept. 5. 15:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvettél Egyetemre akkor mégsem lett olyan pocséka az érettségi, na meg ha már egyetemen van akkor teljesen mindegy, hogy milyen lett az érettségi.
2020. szept. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Rettenetes érettségivel csak gagyi és fizetős egyetemre veszik fel. Ott hiába alakul át a személyisége akaratgyengéből terminátorrá, az iskola híre miatt nem lesz normális munkája.
2020. szept. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ja, de a legrosszabb az lett, aminek a legjobbnak kellett volna lennie. Én is tudom, hogy nem az érettségi számít, viszont jó eszű ember is írhat rettenetesen rosszat? Főleg olyan tárgyból ami amúgy kell? Ha valakit a tanárok a gimiben okosnak tartottak, akkor akkor is az, ha az érettségije rettenetes? Mondjuk alig tanult rá. Tudom, nem az a fő, így az önbizalmam nulla. Felvettek, az is csoda. :D
2020. szept. 5. 15:39
 4/20 A kérdező kommentje:
BME-s vagyok.
2020. szept. 5. 15:39
 5/20 A kérdező kommentje:
Tehát felvettek a BME re, annyira nem csesztem el, biztos vagyok benne, hogy senki se írt rosszabb matekot nálam. xD A gimis tanárok jó eszűnek tartottak, viszont ez lenyomta az önbizalmam. ALig készültem amúgy.
2020. szept. 5. 15:59
 6/20 anonim ***** válasza:

Sok pont egy szakra egyáltalán nem egyenlő biztos fizetés és fasza munkahely. 21.században a papírod sok helyen nem számít, a tudás és soft skillek viszont annál inkább! Viszont a tudást egyetem nélkül nehéz megszerezni és nehéz is tudni, hogy miket kéne tanulnod. De ha felvesznek valahova és te megtanulsz mindent + a hobbidként tekintesz a szakodra, akkor nem lesz problémád anyagilag és jó szakember is leszel. Persze a diploma még előny az első munkahelyed megszerzésében is.


Szóval ha tanulsz és rendelkezel a szakmádhoz szükséges soft skillekkel, akkor nem lesz problémád.


Eltén végeztem és trust me, hogy neves egyetemet is sok idióta végez el.

2020. szept. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Itt nem a munkahely a lényeg, hanem, hogy biztos vagyok benne, hogy nálam gyengébb matekkal sose vettek fel senkit a BME re. Viszont előny, hogy a gimis tanáraim szerint okos vagyok. Legalábbis ezt gondolták akkor. :D
2020. szept. 5. 16:03
 8/20 A kérdező kommentje:
Tehát a szar érettségi mellé tegyétek oda a tízes skálán a kettes hozzáállást. Tudom, hogy nem az érettségi a lényeg, az önbizalmamat vitte le, rettenetesen.
2020. szept. 5. 16:05
 9/20 A kérdező kommentje:
Ne foglalkozzak vele? Ugyanúgy elvégezhetem?
2020. szept. 5. 16:33
 10/20 anonim ***** válasza:

Ugyan ez a story, csak nálam pár évvel ezelőtt zajlott le. 60valahány%os (nem emlékszem pontosan mennyi)matek érettségivel mentem BMEre villamosmérnokire. Épp hogy felvettek anno.

Gimiben sikerült kifognom rettenetes matek meg fizika tanárokat, akik szépen megutáltatták velem ezt a két szép tudományterületet, és el is hitették velem, hogy nekem ezek a tárgyak nem mennek.

Aztán itt az egyetemen rádöbbentem, hogy nem vagyok egy hülyegyerek, meg értem, és szeretem is amit tanulok.

Láttam, hogy másoknak több napi tanulást igényel egy egy olyan vizsgára való felkészülés, amire én max 1-1,5 napot tanulok. És nem csak átcsusszanok a tárgyon, hanem egész elfogadható eredménnyel van meg.

Lassan végzek, sajnos egy csúszás befigyel nálam is, de ez inkább annak “köszönhető” hogy nehéz volt az átállás erre a digitális oktatásra :D De ebben is inkább a pozitív dolgot próbálom meg látni, több időm marad tdk-zni.

Szóval lényeg a lényeg, 88%os emelt matekkal is rúghatnak ki az egyetemről 6. sikertelen vizsga miatt, és 60akárhány százalékkal is lehet jó eredményeket elérni.

2020. szept. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!