Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kertészkérnöki alapszak,...

Kertészkérnöki alapszak, Kecskemét Neumann János Egyetem?

Figyelt kérdés

Még gimis vagyok. Na de faktválasztás előtt, de minél hamarabb. Emelt biológiát és kémiát tanulok, de lehetőségem adódott leadni a kémiát és már ezután így nem kell a gimiben tanulni, viszont helyette fel kell venni mást. Mivel tudom , hogy mindig vannak újabb szabályok a továbbtanulással kapcsolatban, ezért kötelező minimum 1 tárgyból emelt érettségizni. Olyan bizonytalan vagyok. Láttam hogy az egyetemi órákon lesz majd kémia ,mint tanított tantárgy, de véleményed szerint nagy baj, ha leadom? Mert nem megy.... Matekból középszintű érettségit gondoltam. Bioszból emeltet. Faktnak szívesen felvenném a földrajzot és még lehet, hogy közepes érettségit is csinálnék belőle.

Szerintetek mennyire kockázatos a bejutásom MAJD ( a kecskeméti Neumann János Egyetem) (kb. 290-valamennyi ponthatár van), ha csak bioszból emelteznék (a többi középfokú és a kémiát elhagyom)? Tudom, hogy a pontszám függ a többi tárgytól is, de kérem segítsen valaki, aki esetleg ilyen szakra járt, vagy netán ebbe az iskolába.?



2020. szept. 5. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Én inkább arra lennék kiváncsi, hogy végzés után mi a terved evvel a végzettséggel. És itt nem a rossz indulat beszél most belőlem hanem jót akarok neked.
2020. szept. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jó a kérdésed , nehéz megmondani a dolgokat. Van egy ismerősöm , aki ugyanezt csinálja,(bár ő már nagyon régen végzett és teljesen másabb volt minden, Budapest vonzáskörzetében él) saját munkahelye után megy maszekban csinálni a kerteket. Azt mondja nagyon jól keres vele, meg hogy ott jól megtudják fizetni. Hát kíváncsi leszek erre...


Tehát, ha tervről kérdezel akkor vagy hasonlót képzelnék el az imént említetett, vagy egyszer , ha lesz rá lehetőségem akkor egy vállalkozást beindítani.


Csak nagyon jó lenne, ha valaki tudna írni esetleg személyes tapasztalatokat, főleg jelen esetben a tantárgyak miatt...

2020. szept. 6. 07:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért, hogy ezt saját lábon elkezd művelni, pár év szakmai tapasztalat biztosan fog kelleni. Addig meg nem lesz túlságosan jó fizud.

Továbbá a munkavégzéshez munkagépek (bobcat), munkaeszközök szintén kellenek majd amiket valamiből meg kell majd tudnod venni.

2020. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Skandivi válasza:

Sziasztok! Ez már egy két éves poszt, de kiváncsi volnék, hogy a kérdező azóta tovább tanult-e?

Én levelezőin kezdem meg a 22/23 tanévet és valóban azzal a céllal, hogy vállalkozzak ebben a témában utána. Más területen már van tapasztalatom, de a fenntartható zöldségtermesztés nekem minden pénzt megér - ha másra nem, legalább a saját családomnak az ellátására.

De azért szerintem enni mindig kelleni fog. A dísznövény/kertrendezés része talán annyira nem lesz felkapott a következő években, nézve a gazdaságot ....de tévedhetek.

2022. júl. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!