Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg ennyit kell tanulni,...

Tényleg ennyit kell tanulni, hogy bejuthass a Semmelweis ÁOK-ra?

Figyelt kérdés

Külhonból szeretnék a SOTE ÁOK-ra jelentekzni és áprilisban kezdtem készülni. A kémiát azelőtt is imádtam, azzal nem volt problémám, mennek a számítási feladatok, bár van hogy egy-két trükkösnél elgondolkozok. Viszont a bioszt kissé hanyagoltam, azonban áprilistól intenzíven nekikezdtem tanulni. Szerényi NAGY BIOLÓGIA feladatgyűjteményből dolgozok, Panemsulis könyből tanulok, de el szoktam olvasni a leckét a Berend Mihály: Biológia tankönyvekből is. A kémiát mozaikról csinálom, illetve nemrég vettem egy vázlatszerű könyvet, ami nagyon jó. Ha tudatosan készülök és beleadok apait-anyait, szerintetek van esélyem bejutni?


Illetve milyen tanulási technikákat javasoltok? Melyek a legjobb tankönyvek a készüléshez?


Őszinte válaszokat kérnék szépen.



2020. szept. 7. 00:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó érettségit kell írni és igen. A legjobb, ha 90%ra megírod mind a kettőt akkor már bent vagy. :D.


De ez piskóta. Az Egyetemen még ennél is többet kell tanulni 1-1 kurzus alatt.

2020. szept. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Túl van tolva ez a bejutni a SOTE-ra dolog. Sokan csak azt hiszik annak van esélye, aki top 10-es budapesti elit gimiből jelentkezik, lehetőleg biológia - kémia tagozatosból. Nem egy olyan embert ismerek, aki simán bejutott pl. a tatabányai Bárdosból, XVII. kerületi Balassiból. Gimi utolsó két évében eljártak fakultációra oszt jó napot. Nem kell nagyon rágörcsölni az érettségire, mert akkor biztos nem sikerül elég jól. Különben is mi van akkor, ha nem a SOTE-ra vesznek fel ? Semmi. A többi orvosi egyetem is ugyanolyan jó. Sőt, életem legjobb orvosai a Debreceni Egyetemen, valamint a Marosvásárhelyi Orvosin végeztek. Nem tudom miből gondolják sokan, hogy a SOTE ennyivel jobb.
2020. szept. 7. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Végül bejuttam:)
2021. júl. 31. 13:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok :)
2021. júl. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!