Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy magasabb szintű irodai,...

Egy magasabb szintű irodai, adminisztrátori állás betöltéséhez, milyen főiskolára, egyetemre kell jelentkeznem?

Figyelt kérdés
És még egy kérdésem lenne,ez csak úgy mellékesen. Régen az egyik családi ismerősünk adminisztrátorként dolgozott, és én úgy emlékszem,hogy az olyan lenézett szakma volt, hogy csak egy adminisztrátor. Lehet csak akkoriban? Most meg olyan komolynak tűnik, hiszen olvasom, hogy milyen komoly beosztás, és végzettség is kell hozzá.(egyetem, esetleg nyelv,stb.) Viszont még manapság is olvasok olyat, hogy ó csak egy egyszerű adminisztrátor. Hogy is van ez?
2020. szept. 7. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Az adminisztrátor adminisztrál, leginkább adatrögzít.


Ez most is az irodákban a WCs néni pozíció. Mivel sok multi hozza ezt az állást a business miatt kell a nyelvtudás. Diplomát (bármilyet) pedig azért kérnek hogy kiszűrjék a 8 általánossal rendelkezőket és mert megtehetik.


Minden ilyen állás zsákutca (a master data management is) és bármelyik pillanatban kivihetik indiába hiszen konkrétan betanított munka.


Arra jó hogy bekerülj a multi körforgásba és később menekülhetsz más pozícióba.

2020. szept. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na most ezt egy kicsit nem értem teljesen, bocsi. Először is mi az a WCs néni? És miért WCS néni, vagyis miért lenézett munkakör ez? Ugyanakkor nem értem, mert úgy tálalják több helyen mostanában, mintha ez egy elég fontos munkakör lenne. Meg nehéz bekerülni, diploma, karrier lehetőség, stb.


Konkrétan erről a munkakörről mi a véleményed: Corporate Financial Analyst

Vagy pl. ezekhez mit szólsz: [link]


és mi van a gazdálkodás és menedzsment felsőoktatással, sokan lépnek erre a pályára Ez is lenézett? Most ezek csak őszintén kérdezem, mert nem értek hozzá.


Én azt nem kérdeztem, hogy miért kérnek diplomát, inkább az volt a kérdésem, hogy milyen diplomát kell hozzá szerezni? De ezek szerint bármilyet!


És a nagyobb pozíciók is betanított munkák? pl.a fent említett Corporate Financial Analyst?


Akkor pl. egy orvos mellett dolgozó asszisztens is betanított, hiszen ő is csak asszisztál. Tudom más munkakör, de akkor is benne van a nevében, hogy asszisztál.


Mondanál olyan munkaköröket, melyek nem lenézettek, nem pont irodaira gondolok, bármilyenre? Szóval, melyek elismertek?

2020. szept. 10. 12:13
 3/6 A kérdező kommentje:

Egy eladói, felszolgálói, pultos, stb. állástól, azért csak jobb egy irodai, nem?


"Diplomát (bármilyet) pedig azért kérnek hogy kiszűrjék a 8 általánossal rendelkezőket és mert megtehetik."


Én úgy tudom, hogy a 8 általános és a diploma között van még egy érettségi is.

2020. szept. 10. 12:21
 4/6 anonim ***** válasza:

A WCs néni az a szervezet legalja azt hivatott illusztrálni.


Minden állást igyekeznek fontosnak feltüntetni. Ha elhiszed hogy karrier van benne könnyebb kihasználni.


Jól látod adminisztrátornak legtöbbször bármilyen diploma megfelelő.


Az FI analist, vagy bármilyen pénzügyi pozi fentebb van.


Gazdmen diploma elég sok helyre jó, ha adminisztrátornak mész vele beárazod a tudásod.


A szakasszisztens munkakörhöz el kell végezni egy OKJ képzést ha nem tévedek.


Orvosok, mérnökök, egyetemi tanárok a megbecsültebbek közé tartoznak.


Építésen dolgoztam, annál biztos jobb. Felszolgálónk is volt anno a csapatomban.


Érettségi valóban van de ha nincs mérlegképes vagy pénzügy OKJ semmit sem ér.


Érettségi az új 8 osztály.

2020. szept. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Még egy kérdés: Marketingkommunikáció?
2020. szept. 10. 13:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Ötletem sincs mi lesz az. Ez kb PR vagy marketing dolog lehet, pénzügyi vonalon mozgok.
2020. szept. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!