Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az orvosi diagnosztikai...

Milyen az orvosi diagnosztikai analitikus szak? MSc? PHd?

Figyelt kérdés

Most vagyok utolsó éves a gimiben, és ezt a szakot néztem ki.


Jó választás? Van vele munka? Melyik specializáció a legjobb?


Érdekel a Debreceni Egyetem, illetve a Semmelweis Egyetem (itt főként az optometria) is.


MSc lehetőségek? Klinikai laboratóriumi kutató MSc milyen? Itt van később lehetőség PHd-t szerezni?


Az is érdekelne, hogy ezzel a szakkal lehetek laboráns az igazságügyben? A legjobban talán ez érdekelne, viszont minden érdekel a szakkal kapcsolatban.


A válaszokat előre is nagyon köszönöm! 🙏🏼



2020. szept. 7. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én most kezdtem ezen a szakon :D Úgyhogy sokat nem tudok még saját tapasztalatból mesélni, viszont mivel egészségügy, az biztos, hogy nem leszel vele munkanélküli. Elvileg külföldön is könnyű munkát találni.


Én a Debreceni Egyetemen tanulom, mivel itt a legnagyobb a választék a specializációk közül: laboratóriumi diagnosztika, kutatólabor, radiológia, patológia. Habár optometria szerintem pont nincs... Hogy melyik a legjobb specializáció, az szerintem egyénfüggő. Engem a két laboros szakirányok érdekel. Másodévtől van kimondottan specializáció, bár a radiológia már 2. szemeszterben különválik a laboros szakirányoktól.

Egyébként mintha úgy rémlene, hogy a Semmelweison csak levelező formában indulna ez a szak.


Én csak ennyit tudtam most. Remélem, hogy kapsz még felsőbbévesektől is választ. Annó én is kérdeztem, de mivel nem egy túl elterjedt szak, ezért viszonylag kevesen is ismerik meg még kevesebben tanulják.


Egyébként most az elején úgy látom, hogy jóval kémiásabb a szak, mint azt én elképzeltem, szóval nem árt, ha nincs bajod a kémiával.

2020. szept. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Szia! Én harmadéves odla specializáción vagyok a debreceni egyetemen. Szerintem egész jó szak, bár vannak nehéz buktató tárgyak, valamint sok laborgyakorlat van ami viszont jó a gyakorlatiasság szempontjából. Most itt 4 féle specializáció van: odla - rutin kórházi laboratóriumban történő vizsgálatokról tanulsz (hematológia, klimikai kémia) OKLA: Kutatólaboratóriumra specializálódsz. Az okla odla is mehet az általam felsorolt mscre. Patológiai analitikus: szövettan, hisztokémia, patológia ezerrel, emberi szöveteket vizsgáltok, betegségeket fel kell ismerni Radiográfus:mr, ct, ultrahang működésének ismerete, anatómia ezerrel. Náluk egy jópáran otthagyták eleinte mert kissé meredek volt, de ha tanulsz és nem csúsztatod a vizsgákat vizsgaidőszakban hozzá lehet szokni. Ha kutatásban szeretnél résztvenni, szeretnél orvosi laboratóriumban dolgozni mindenképp jó választás. Msc esetén mehetsz molekuláris biológiára ahol szintén specializálódhatsz mikrobiológia-immunológia, biokémia-genomika, orvosbiológia-farmakológia területre. Mehetsz klinikai laboratóriumi kutató mscre is ahol klinikai biokémikus szakképesítést kaphatsz. Ezzel a diplomával lehetsz több helyen labor- vagy laborrészleg vezető, részt vehetsz gyógyszeripari kutatásokban. Sokféle laborban dolgozhatsz köztük toxikológiai, igazságügyi laborban is. A fizetést nem tudom pontosan hogy hogy van, de egy laborvezető egy jó cégnél nem hiszem hogy az éhenhalás szélén áll. Külföldön jobbak a lehetőségek egyébként. Úgy dióhéjban ennyi.
2020. okt. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!