Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjen gimibe(6. oszt.)?

Hova menjen gimibe(6. oszt.)?

Figyelt kérdés

A gyerekem most hatodikos, váltani szeretnénk, ez BIZTOS! Mit gondoltok? hova menjen gimibe? Fizetni nem szeretnék. 4,50 az átlaga.

Nem szeretném verseny istállóba küldeni, inkább azt szeretném hogy jó tanárok legyenek ott akik jól tudnak tanítani. Saját tapasztalatok is jöhetnek (:



2020. szept. 12. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Melyik városról lenne szó?
2020. szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Így általánosságban nehéz bármit is mondani. Menjen abba a legerősebb suliba, ahova be tud jutni. Nyelvtagozatra menjen, az a leghasznosabb, mindenhez kell majd; vagy legalábbi előny lesz. Az emelt érettségikre simán fel lehet készülni bármiből az utolsó 1-2 évben.
2020. szept. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, Budapest.
2020. szept. 12. 15:42
 4/7 anonim ***** válasza:

gimiskola.nhely.hu

felvizsga.eu

Az előbbi linken véleményeket találsz a sulikról az utóbbi linken egy pontszámító kalkulátor van.


December elejéig jelentkeztek a januári hatodikos központi írásbeli megírására. Január 23-án szombaton megírjátok. Majd az eredmények függvényében jelentkeztek néhány 6 évfolyamos gimibe.

2020. szept. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszi, tényleg, én érzem magam hülyén hogy nem ismertem ezt az oldalt!
2020. szept. 12. 16:03
 6/7 anonim ***** válasza:
11.kerület Bethlen
2020. szept. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Eötvös József Gimnázium. Én odajárok, egyáltalán nem versenyistálló, az első évben, azaz a ti esetetekben a 7. év még elég laza, közösségépítő, a tanárok elnézőek, néhány iszonyúan viccesen és jól tanít, van sok jó program, a null tábor nagyon izgalmas. Hamar fel fogja venni az ütemet a gyermeked. A nyolcadik osztályban sem válnak hirtelen vérengző szörnyetegekké a tanárok, de ekkor bejön a földrajz, ami nem egy könnyű tantárgy, főleg a hatévfolyamosoknak. De azért mindenki túlélte. :) A 4.5 átlaggal be fog kerülni, ha jó felvételit ír, és a szóbelin is jól teljesít a gyermeked, akkor biztosan. Én 86 pontosat írtam, szintén a hatosztályosba. Az én évemben 82 ponttól hívtak be szóbelizni. A szóbelin a maximális pontot kaptam, magyarból, szerintem elég könnyű volt, és hát igaz, hogy általánosban az osztálymásodik voltam. Nagyon értékelik, ha van bármilyen okleveled, legyen az zenei vagy Bolyai verseny, ilyesmik, esetleg sportteljesítmény. Az osztálytársak pedig nagyon jók lesznek, hisz ők is osztályelsők, másodikok, harmadikok voltak. Persze vannak olyanok is, akik a "kiskapun" jöttek be, de általában nem pszichopaták szoktak lenni ők sem. A legelején még csupa egónak tűnhet mindegyik, ám ha idővel jobban megismered őket, és ők is téged, akkor rájövünk, hogy egyenlők vagyunk, és hogy a másik igazából milyen jófej, mert tényleg azok. A 12. évvégére pedig rájöhetünk, hogy a hosszú hat év során egy hatalmas, boldog családdá váltunk az osztállyal és az ofővel. Igazából már nyolcadikban azoknak érezhetjük magunkat, ha őrült táboroztató az ofő, de ez jól is jött! Mindenkit ismerni fogsz az iskolában, na jó, kivéve az új bejövő osztályokat. Az Eötvösben nincsen spanyol nyelv. Az ebédlőben pedig iszonyúan a tömeg, a büfében viszont nagyon finom kajákat árulnak, ha esetleg megéheznénk. A menza jó! Egy csomó nagyon jó, vicces dolog van az Eötvösben. Furcsa lehet, hogy ezt mondogatom, senki nem hiszi el, de ez az igazság. Szakkörök is vannak, szamba, kórus, színjátszó, kosár, blablabla... És senkit nem fognak kiközösíteni, elítélni csupán a külső alapján. Mindenkivel egyenlően bánnak. Szerintem nagyon jó iskola, nem fogjátok megbánni, ha kipróbáljátok!
2020. szept. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!