Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Római jog I. tárgy (ELTE), e...

Római jog I. tárgy (ELTE), e tárgyat álatlában milyen eredménnyel zártátok? Hogyan érdemes tanulnom rá? Tudtok tippet adni, hogyan értsem meg és menjek át a vizsgán?

Figyelt kérdés

2020. szept. 14. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Most már sokkal könnyebb, mint régen volt. Tanulni kell, meg diákat is nézni. A római jog nagy selejtező volt mindig, de igazából aki tényleg komolyan gondolja a jogot, azokat nem a római jog fogja megakasztani, hanem a Pp, inkább a társasági jog, mert ott a nagyon zseni versenyeredményes hallgatók is hullanak.
2020. szept. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Elvileg mindent képes befogadni az emberi agy, a róma csak abban különbözik a többi tárgytól, hogy meg van keverve a latinnal, és keményebben számonkérik. Szóval egyszerűen úgy lehet átmenni, hogy addig veszed át újra és újra, míg nem tudod. Mondjuk 3-4. olvasásra már úgy-ahogy meg lehet érteni.

Mivel bonyolult tárgy, érdemes lerövidíteni, most kapásból ezt találtam:

[link]

Igaz ez a pécsieké, de tisztességes munka, igazából túl hosszú is. De gondolom az ELTE-s fb csoportokban is vannak jegyzetek, érdemes érdeklődni többieknél, mi a tuti anyag. Ezekkel sok időt lehet spórolni, ha a jegyzet tényleg jó minőségű. De csinálhatsz saját magadnak is. Én róma2-re két héten keresztül körmöltem a könyvből egy vázlatos verziót, és a vizsgára csak abból tanultam (már csak azért is mert idő se lett volna újra elolvasni a könyvet).

2020. szept. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Eléggé perverz dolog egy hatályban nem levő joganyagot oktatni úgy, hogy a teljes magánjogi spektrumot (csekély közjogi-büntetőjogi szubsztratummal) akarjak beletölteni olyanok fejébe, akik most tanuljak a jogi alaptant (amely újabban elvesztette jogdogmatikai jellegét, azt a három eloadasnyit is, ami anno megvolt). És a tovabbeles is egy szép történet. Nem vitatom, hogy alapozó tárgynak nem rossz, de hasznosabb lenne egy valódi jogdogmatikai alapozás. Túl kell élni a római jogot, mint a jogtörténeteket stb. Sok varazslas, kevés dogmatikailag hasznos ismeret.
2020. szept. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Legyen egy ellenvélemény is, mert én szerettem a római jogot. Miközben tanulod vacak, de nekem valahogy az idő és a türelem megszépítette. Meg a szemináriumvezető tanárnőm nagyon alaposan felkészített minket. Nem az anyagot verte az agyunkba, hanem azt a szemléletmódot, amivel a legkönnyebben elsajátítható. Róma 1-ből be is húztam egy ötöst, a róma 2 már nekem is csak második nekifutásra sikerült, de a lényeg, hogy meglett. A vizsga meg maga tanárfüggő. Sajnos. Az tény, hogy a rómától kb. csak nehezebb tárgyak vannak, de a továbbiakra nekem nagy lelkierőt adott az első félév után a tény, hogy "látod, megy ez nekem! Van azért itt helyem!" Hajrá!!
2020. szept. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
a jogász az egyik legkönnyebb szak, tele van közepes képességű kiscsajokkal. bárki átmegy rómából
2020. szept. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5/5 kommentelő se járt jogi karra, de hogy az Eltén nem, az biztos :D
2020. szept. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
5: Kisfiam, te egyetemre sem jártál.
2020. szept. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
😆😆😆, akkor te legyél csak burkoló.
2020. szept. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Nekem róma 1 négyes lett, az írasbeli volt, kb egy/masfél hetem volt rá, szerencsére a lenyegesebb dolgokat kerdezték, meg a latin kifejezeseket.

Róma 2 már durvább volt, ott pont kifogtam a legdurvább tanárt (Földi🙄) és egy pillanat alatt megbuktatott, egy hét mulva mas tanárnál hármas lett.

2020. okt. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én Hamzánál vizsgáztam.
2021. aug. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!