Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus Nemzetközi Gazdálkodá...

Corvinus Nemzetközi Gazdálkodás vagy NKE Nemzetközi igazgatás? Vélemények?

Figyelt kérdés

Szóval idén kell beadnom a jelentkezést és a két szak között variálok.

Tudom, hogy a nemzetközi gazdálkodás a gazdasági részre fekszik rá, míg a n.igazgatás inkább külpolitika(?), az utóbbi jobban is érdekel egyébként.


Viszont nem igazán találok az utóbbiról tényleges véleményt, merre lehet elhelyezkedni vele és milyen jól, mennyi a lányok aránya egy ilyen szakon (tudom, hogy ez részletkérdés, de érdekel) stb.

A nemzetközi gazdálkodás szakot pedig sokan javasolják, hiszen jó munkalehetőséget szinte mindig lehet ezzel a diplomával találni, legalábbis nekem ezt mondták.


Összességében tehát a külpolitikai vonal jobban érdekel, viszont nem ismerem a szakot és az NKE-t sem igazán, a Corvinus pedig azért lenne jó, mert egy biztosabb alapot adna az elhelyezkedés terén.



2020. szept. 17. 19:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
NKE-t kerüld messziről
2020. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Miért?😬
2020. szept. 17. 20:24
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Nemzetközi gazdálkodás mindenképp. Azzal kapsz egy közgazdász diplomát amit sok területen hasznosíthatsz.

Ez a nemzetközi igazgatási jól hangzik, de konkrétan nem ért semmihez. Inkább amolyan lebutított jogász képzés.

Én is NKE-re járok, én megbántam hogy ide jöttem. Épp azon gondolkodok, hogy ha végzek, nemzetközi gazdálkodásra fogok jelentkezni levelezőre.

NKE-re annak érdemes menni ha rendőr/katona akar lennI

2020. szept. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Miert melyik szakon vagy az NKE-n?
2020. szept. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Közigazgatás-szervező
2020. szept. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Nemzetközi gazdálkodás egyértelmű. Menj fel egy allaskereső oldalra és nézd meg, hogy mennyi álláshoz kérnék közgazdász és mennyihez nemzetközi igazgatás diplomát. Előbbit rengeteghez, utóbbit egyhez sem. Az NKE tényleg csak akkor éri meg, ha rendőr vagy katona akarsz lenni.
2020. szept. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Mindenképpen a nemzetközi gazdálkodás. A nemzetközi igazgatás tulajdonképpen egy közigszervező megspékelve nemzetközi tárgyakkal. Nem mondanám külpolitikai szaknak, mert csak a magyar közig nemzetközi, EU-s szervezetekkel való együttműködésre készít fel.

Az a külpolitikai szak, amire te gondolhatsz, az a nemzetközi tanulmányok. Ez már közelebb áll ahhoz, hogy diplomata lehessen az ember. (De mivel hatalmas a versenyhelyzet az itt végzettek között, majdhogynem lehetetlen.)

De még így is a nemzetközi gazd a nyerő.

2020. szept. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ😊

Gondolkoztam rajta, hogy alapképzés után elvégzem a jogászt is levelezőn, ez mennyi bónuszt adna? :D

+Angol, német felsőfok mellett egy 3.nyelvet is megtanulnék, remélem ez egyetem után így első körben jó lesz és el tudok majd helyezkedni:)

2020. szept. 18. 14:45
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A jogász szakot csak nappalin érdemes elvégezni.
2020. szept. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy ami tényleg nevetséges, hogy az NKE-s diploma még a közigazgatáson belül sem ér sokat... Én most voltam szakmai gyakorlaton a kormányhivatalnál és konkrétan 1 ember van csak akinek NKE-s diplomája van, ő is kormányablakban ügyintéző.. Aki jobb pozícióban van, az meg mind jogász
2020. szept. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!