Bekerülhetek így jogra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén vagyok végzős és jogra szeretnék bekerülni. Ötödik tantárgyként az etikát választottam. Azonban a környezetem elbizonytalanít, hogy így nem kerülhetek be. Most vagy én nem vagyok tisztában a követelményekkel, vagy ők. Ha töriből emeltezek és angolból/magyarból középszinten érettségizek, akkor nem ezeket fogják figyelembe venni(pl. ha duplázok)?

Köszönöm a segítséget előre is:)



2020. szept. 19. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Használd a Felvi.hu-t. Nézd meg mik a követelmények az általános szeptemberi eljárásnál, illetve van egy ponszámoló kalkulátor, amibe ha beütögeted a dolgokat akkor kiadja hogy hány pontod lesz. Én az érettségikhez azt a százalékot írtam be anno amit elvárhatok magamtól, kb be is jött.
2020. szept. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is etikából érettségiztem. Most harmadéves vagyok jogi karon.

Emelt töriztem és angolt vittem tovább (+ angol nyelvvizsga).

Ha emelt törit csinálsz, akkor azt és az angolt, vagy magyart számolják, attól függ melyik sikerül jobban.

2020. szept. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2020. szept. 20. 11:55
 4/7 anonim ***** válasza:
12%
az etika az kizáró ok. nézd meg a felvi-n
2020. szept. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tájékoztasd félre a kérdezőt! Nem kizáró ok, mivel általában a két legjobb tárgyat viszi az ember (jelen esetben emelt töri + angol/magyar), jelen esetben pedig mindkettő megfelel a követelményeknek.
2020. szept. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az első évben egyetemes- európai, magyar jogtörihez nem árt a töri emelt, tapasztalatból mondom, hogy ezek a tantárgyak nagyon keményen a részletekben játszódnak. Ha valaki nem szereti a törit akkor kevés az esélye, hogy túljutna már az első éven...
2020. szept. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Az ötödik tárgyad tök mindegy mi, a törid nézik, az jó ha emelt (pl nekem nem az :D) ajánlott mellette nyelvből is emeltezni.
2020. dec. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!