Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a PTE...

Mi a véleményetek a PTE Vezetés-szervezés, illetve MBA mester képzésekről?

Figyelt kérdés

Szeretnék mester képzésre menni (gazd.menedzsment alapról). Olyanok véleménye érdekelne, akik jártak vagy járnak ide. Milyen elhelyezkedési lehetőségeitek voltak/vannak? Valószínű, nem maradnék Baranyában a végzés után.


Légyszives, olyanok ne válaszoljanak, akik szerint ez mind büfé (kivéve a pénzügy, as we know), illetve olyanok se, akik szerint csak a corvinus, BGE és társai az egyetemek ebben az országban.



2020. szept. 19. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

A vezetés és szervezés nem a legpiacképesebb mesterszak, vidéken főleg nem. Budapesten lehet vele jobban elhelyezkedni, de gyakorlatilag ugyanolyan munkakörökben, mint pl. vállalkozásfejlesztéssel. Egy kis réteg el tud vele álommunkahelyeken helyezkedni, de ők a hallgatók legfelső rétegét teszik ki. A legjobb egyetemekre járnak, több nyelven beszélnek, Erasmus, egyetem közben gyakornoki munkatapasztalat, diákszervezet, szakkollégium stb. Ha ez vonzz, én a helyedben fontolóra venném, hogy valamelyik budapesti egyetemen végezzem.


Az MBA pedig elég speciális képzés. Közép-, de elsősorban felsővezetőket képez. Elvárás a felvételhez több év munkatapasztalat és csak önköltséges formában indul, nagyon magas tandíjakkal. Ilyet az országban a Corvinuson kívül nem érdemes végezni, ugyanis csak az ő MBA-jük AMBA akkreditált, de inkább külföldön, valami nevesebb üzleti iskolában.

2020. szept. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Corvinuson szintén felvételi elbedzélgetés lenne?


Pénzügyön is gondolkodom még (de félek, nehéz lenne gazd.menedzsment után).


Ha sikerülne túl lendűlnöm a könyvelő szakma monotonságán, talán az is jó opció lehetne.

2020. szept. 20. 11:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A pénzügy mesterképzéshez nem kell több számvitel, mint amit GM-en tanítanak. Számvitel alapjai + vezetői számvitel bőven elég, utóbbit azt hiszem viszik valamivel tovább mesteren, de pénzügyi számvitel legjobb tudomásom szerint nincs. Azért nézz utána a tantervnek, ebben nem vagyok teljesen biztos.


Szerintem GM után pénzügyön a matek az, amit sokaknak gondot tud okozni, de bőven teljesíthető a dolog. Annyit azért vegyél figyelembe, hogy ha neked GM-en a vállalati pénzügyek nehéznek számított, akkor mesterképzésen vért izzadnál. Ha közepesen nehéz vagy könnyű volt, akkor gondolkodás nélkül belevághatsz.

2020. szept. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy pénzügy mesteren az elbeszélgetés mellett pénzügytanból kell vizsgázni (talán szóban). Ez elvileg GM-en is van, elég könnyen tanulható alapozó tárgy.


Az MBA felvételi rendszerét nem tudom, de ott szerintem vizsga nincs, legfeljebb készségeket mérhetnek. Annyi, ehhez nem írtam le, hogy angol az egész képzés.

2020. szept. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm!


Számvitel alapjaiból és Döntés elkőkészítő számvitelből 5-ös lettem (nagyon sok munkám volt benne). Vezetői számvitelem nem volt gazd.men.-en.


Vállalati pénzügy éppen 3-as lett... De az két éve volt nekem és úgy gondolom, azóta elég sokat fejlődtem a témában (annuitások, örökjáradék számítás és társai).


Pénzügytan kicsit ilyen megúszós volt. Rengeteg fogalmat kellett volna tudni és csak egy része ment jól.


Össze fogom hasonlítani a két tantervet mindenképpen.


Angol hallasértés jól megy, de nehezen szólalok meg...

2020. szept. 20. 14:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor az MBA kilőve, ott teljesen általános, hogy felsőfokon használják a szaknyelvet.


A pénzügytan könnyen tanulható, két hét tanulással lazán le lehet belőle felvételizni jól.


A VPÜ-t azért hoztam példának, mert olyan jellegű számítások vannak pénzügy mesteren, csak magasabb szinten és több.

2020. szept. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy ismerosom a PTE-n angolul vegezte el a vezszervet es hat 1 evbe telt mire felvettek egy SSC-be. Nem rosszbol mondom, de a Corvinuson sokkal tobb lehetoseged lenne. Pl ott van a CEMS program, amely nemzetkozileg is elismert management kepzes. Es a vezszervet es a cemset egyszerre csinaltam. Most Pragaban fogok dolgozni egy nevesebb cegnel.
2020. szept. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!