Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék egyetemre menni Sze...

Szeretnék egyetemre menni Szerintetek lehetséges?

Figyelt kérdés

Sosem voltam jó tanuló, ebben a tanévben viszont marhára elkezdtem tanulni. 12.-es vagyok és félek hogy kicsúsztam az időből. Egy ideje foglalkoztat a továbbtanulás gondolata. Nagyon érdekel a pszichológia de tudom hogy oda esélyem sincs bekerülni, viszont a gyógypedagógia szaknak van egy olyan ága hogy pszichopedagógia, és ide könnyebb is bekerülni.

Valaki aki esetleg hasonló cipőben járt, mégis sikerült neki egyetemre menni az kérem írjon



2020. szept. 20. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Felvételinél van egy olyan opció, hogy az év végi jegyeidet nem nézik, csak az érettségi eredményedet duplázzák. Ha most eldöntöd hogy mire akarsz bekerülni, és ráhajtasz, hogy a felvételi követelménynek megfelelő érettségik jól sikerüljenek akkor igazából teljesen mindegy az is, ha eddig mindenből kettes voltál.

Az érettségi rettentően standardizált, elkezded megoldani a régebbieket és rájössz, hogy mindig kb ugyanazok a kérdéseket teszik fel, ugyanazt a logikát kell használni, szóval könnnyű rá gyakorolni

2020. szept. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Feküdj rá az érettségire és a duplázós módszerrel is simán összejöhet.
2020. szept. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg sikerülhet, bár az tény, hogy pluszpontok (legalább egy nyelvvizsga és egy emelt) nélkül kicsi rá az esély, a pszichológián nagyon magasak a ponthatárok. Mindenképp próbáld meg, de ha mégsem sikerülne akkor is fogod látni, hogy mennyi kellett volna hozzá, és jövőre újra megpróbálhatod egy új érettségi, esetleg nyelvvizsga letétele után. Sok sikert:)
2020. szept. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az érettségi eredményekkel jutottam be két szakra is, bőven elég, ha azok jól sikerülnek.
2020. szept. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
En csak annyit szolnek hozza, hogy gyogypedagogiat tanulok, es a pszichopedagogia szakirany szep es jo, de ugy nagyjabol semmit nem lehet vele kezdeni, mert pszichologus nyilvan nem lehetsz ezzel.De legalabb jo nehez es sok pszichologiai targy van, illetve szigorlat is van ezekbol a targyakbol, ugyhogy az biztos, hogy lesz lehetoseged sokat tanulni. Egyebkent azt tudni kell, hogy az elso 1 ev alapozo targyakrol szol, melybe beletartoznak a kemeny anatomiai targyak, pedagogiai targyak, pszichologiai targyak, majd a 2. evtol lehet szakosodni. Szakiranyt kettot kell valasztani, tehat csak pszichopedagogiat nem lehet, fel kell melle venni mast is, peldaul autizmus szakiranyt, vagy hallasserultek pedagogiaja szakiranyt es stb. Termeszetesen nagyon hasznos, de inkabb kiegesziteskent a masik szakiranyodhoz, onmagaban nem igazan allja meg a helyet.
2020. szept. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kihagytam egy evet és utána jelentkeztem pszichologiara. Felvettek most kezdtem el tanulni és imádom. Szerintem ha ez a vágyad ne add fel!
2020. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!