Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen szak lenne...

Szerintetek milyen szak lenne ideális nekem?

Figyelt kérdés

Versenyszerűen úsztam, így szívesen foglalkoznék sporttal, élsportolókkal. Elég sok kapcsolatom is van a sportvilágon belül. Leginkább valami segítő/motiváló pozicioban tudnám elképzelni magam. Szeretem a biológiát, a dietetika és a pszichológia is nagyon érdekel.

Emelett viszont van egy művészi oldalam, imádok írni, színjátszani, festeni...Ezeket is szívesen hasznosítanám.

Gondoltam a médiában való elhelyezkedésre is, mindig is vonzott, ahogy a színművészet és kreativitast igenylő szakmák, pl.: írás, filmrendezés...

Régi álmom pedig, hogy nyitok egy kis panziót, vendéglőt.



2020. szept. 20. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alapján bármelyik, amiket említetted, tekintve, hogy azon kívül hogy ezek érdekelnek, nem mondtál el magadról egyebet.

Olvasgasd el a szakok leírását és nézd meg, az operatív tanrendeket (ebben vannak benne, hogy milyen kötelező órák vannak). Ha valamelyik nagyon taszít ez alapján, azt már ki is tudod húzni a listáról.

2020. szept. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, magamról: Akkor érzem jól magam, ha aktív vagyok és eléggé teljesítményorientáltnak tartom magam. Humánus, közvetlen vagyok és mindenkivel megtalálom a közös hangot, ugyanakkor nem bírom az állandó pörgést, inkább nyugodt embernek tartanak. Jól érzem magam nagy társaságban, viszont nagyon hamar lefáraszt, jobban szeretek egyszerre egy-két emberre figyelni. Szeretnék minél több mindent megvalósitani az eletben, viszont szeretnék családot, nem akarom teljes mértékben alárendelni magam a munkámnak.
2020. szept. 20. 18:04
 3/4 A kérdező kommentje:

Leginkább az emberekben rejlő lehetőségek foglalkoztatnak, illetve az emberi érzések-és a fizikai lét összefüggései. Szeretem motiválni, az embereket, elgondolkodtatni őket, érzéseket kiváltani belőlük...

Mindenképp vonz, hogy valami nagy hatást gyakoroljak az emberekre.


Legszívesebben mindet csinálnám. Eszembe jutott esetleg sportpszichológia, mellette könyv írás, sportolók elemzése, dokumentumfilmek készítése akár az életútjukról, akár biológiailag megközelítve. Cikkek, riportok készítése ebben a témában, anyagok gyűjtése és kutatása. Mellette festés, színjátszás illetve a sportmúltam segíthetne hírnevet szerezni.

Nemtudom hogy ez így együtt mennyire fér meg/mennyire van reális jövője az elképzelésemnek. Illetve kis városban szívesebben élnék, ami lehet hogy nagy hátrány.

2020. szept. 20. 18:18
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A sportpszichó nagyon izgi irány szerintem is, és itt nagy előny, hogy te is versenysportoltál. Pszichológusként pedig írhatsz könyveket, akár sportpszichó témában, akár csak sport(olók) témában, nagyon szépen megfér a kettő együtt!:)

Meg ha már amúgy is pszichológus vagy és kreatív, művészetterápiát, meg dramatikus eszközökkel dolgozó terápiás képzéseket is csinálhatsz.

2020. okt. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!