Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ennyi ponttal esélytelen...

Ennyi ponttal esélytelen bármilyen gazdasági alapszak államin?

Figyelt kérdés

Már van egy osztatlan diplomám, de az nem közgazdász, szóval mindegy is.

402 pontom lett anno, ami nagyon kevés. Idén kevesebbek voltak a pontok, gondolom a szóbeli érettségi hiánya miatt, így is csak a BGE-re jutottam volna be, de jövőre valószínüleg ismét megemelkednek.

Pénzügy és Számvitel vagy Gazdálkodási és Menedzsment szakok érdekelnek, elsősorban levelezőn, de nappalin is akár.

A legjobb az lenne, ha újra érettségiznék a két választott tárgyamból, de arra meg nem lehet fél év alatt felkészüli.



2020. szept. 20. 23:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal a gazdasági szakok levelező képzésein egyébként sincs állami finanszírozás.
2020. szept. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
BGE-n és ELTE-n van.
2020. szept. 21. 09:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha van is, nem tudom, hogy jutnál be, ha már van egy osztatlan diplomád.

Szerintem nincs neked már annyi állami féléved, hogy befejezd. Max 2, a többit fizetned kell. Fizetősre meg ennél sokkal kevesebb ponttal is felvesznek bárhova.

2020. szept. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van még 12, mert önköltségesen voltam 10 félévet.
2020. szept. 21. 13:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Jaa, így értelek. Hát akkor gyúrj rá többletpontokra, szerintem nem vészesen kevés az a 402. Mégegy nyelvvizsga esetleg? Vagy rövidebb OKJ, ami pontot ér...jobbat nem tudok, középsulis tanulmányi versenyen nyilván nem tudsz már elindulni :D. Esetleg szakmai tárgyból érettségi?
2020. szept. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
És visszatérve, ha kijártál egy egyetemet, akkor igenis fel tudsz készülni fél év alatt akár több emelt érettségire is. Más az, ha dolgozol, de úgy sem lehetetlen.
2020. szept. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Megnéztem, az ELTE GTI-n nincs is levelező alapképzés, BGE-n tényleg van. 402 ponttal akár esélyed is lehet bejutni rá.
2020. szept. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, ott tényleg nincs. Mestert néztem véletlenül :D

Amúgy többletpontot szerintem már nem tudok szerezni, mert csak maximum 100 pont adható úgy ha jól emlékszem, nekem meg a 2 emelttel meglett a 100.

Igy viszont csak a BGE jöhet szóba, az nekem meg eléggé messze is van, meg nem is szimpatikus.

Munka mellett tényleg nehéz lenne újraerettségizni, főleg úgy, hogy jó is legyen.

2020. szept. 21. 14:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi a két választott tárgyad? Szerintem fél év alatt lazán fel lehet készülni a legtöbb emelt érettségire, viszont ha úgy gondolod, hogy nem tudnál, akkor esetleg megpróbálhatod, hogy a többi tárgyból érettségizel újra középszinten és nem a duplázós pontszámítási módot célzod meg.
2020. szept. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!