Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biztosításokkal szeretnék...

Biztosításokkal szeretnék foglalkozni, mit szükséges tanulnom?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ha biztosítási szakmában szeretnék később elhelyezkedni, mit szükséges tanulnom, van erre külön szak, egyetem? Vagy ezt hogyan kell elképzelnem, elég ha saját magamat fejlesztem? Hogyan kezdhetek neki? Befejeztem a középsulit és 3. éves fordító és tolmács hallgató vagyok (tudom, hogy teljesen más, de a biztosítás vonz inkább). Köszönöm szépen a válaszokat.

2020. szept. 23. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Erősítsd a gyomrod. Szerintem ritka undorító szakma, és nem azok miatt, akik csinálják, hanem a vezetőik elvárásai miatt.
2020. szept. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mit szeretnél a biztosítással?

Értékesíteni? Akkor értékesítést, kommunikációt tanulj.

Kockázatot elemeznél? Termékeket terveznél? Akkor biztosítási matematikát tanulj.

És vannak még oktatók, termék referensek, kárszakértők, adminisztrátorok, programozók. ...attól függ mit is szeretnél a biztosításon belül.

2020. szept. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

A pénzügyi ismeretek kimondottan előnyösek a biztosítási szakmában.

De formálisan nem kell semmit sem tanulnod, ha befejezed az egyetemet, mert elméletileg bármilyen felsőfokú diplomával elkezdhetsz biztosítást értékesíteni. Az értékesítési, kommunikációs ismeretek nagyon jól jöhetnek, de ezeket jó esetben a biztosító, alkuszcég belső képzésein is el tudod sajátítani. Ha netán úgy gondolod, hogy be sem fejezed az egyetemet (amit nem ajánlok), akkor viszont biztosításközvetítői hatósági vizsgát kell tenned. De az is lehet egy járható út, hogy leteszed a hatósági vizsgát és már az egyetem mellett elkezdesz beletanulni a szakmába egy alkusznál vagy akár egy biztosítónál...

2020. szept. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm szépen a válaszokat. Már a tavasz folyamán sikerült letennem a hatósági vizsgát, csak nem tudtam/tudom, hogy ez mégis mire jogosít fel, ha egyáltalán használható valamire? De ezekszerint ez már egy jó pont lehet? Valamint ezzel bankszektorban is elhelyezkedhetek, vagy van valami köze a banki szektorhoz? Köszönöm szépen, ment a zöld mindenkinek.
2020. szept. 24. 17:53
 5/5 anonim ***** válasza:

PSZÁF vizsga szükséges hozzá. Ha van akármilyen diplomád akkor nem kell PSZÁF vizsga.


A biztosítók az alkuszoknak / üzletkötőknek szerveznek képzéseket, amin egyes biztosítóknál kötelező részt venni, többinél opcionális.

2020. szept. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!