Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miskolc mérnök informatikus...

Miskolc mérnök informatikus levelező milyen? Nagy a le lemorzsolódás? El lehet helyezkedi vele? Megfizetik ezt a fajta tudást?

Figyelt kérdés

#Miskolci Egyetem #Mernök informatikus
2020. szept. 24. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Megéri. Az egyik legkeresettebb szakma és az egyetem is jó. De ha ilyen kérdéseket kell feltenned, nem biztos hogy a műszaki/infos pályát javaslom, ebbe nem lehet csak úgy belevágni.
2020. okt. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igencsak motiválóan tudsz hatni...

Ja nem.

2020. okt. 5. 18:15
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagyok az anyukád, sem a személyi edződ, hogy motiváljalak. A valóságát írtam le.
2020. okt. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Konkrétan anélkül írtál le hogy barmi info lett volna rólam.

Pl mi az hogy nem lehet bele vágni?

Van egy év gondolkodási időm.. Autodidakta módon sajatitottam el egy két program nyelvet.. De kevésnek ítélem.

Van egy két végzettségem igaz matek szigorlatom még nincs mert csak 2 fél év kellet a diplomához.

Érdekel a fent említett képzés de nem látok rá még jól. Ezért érdeklődöm.

2020. okt. 5. 20:06
 5/9 A kérdező kommentje:

Mindegy is eddig azt tudom hogy jó a képzés(gondolom nagy a le morzsolódás) és keresett szakma amit gondolom meg fizetnek.

Mik lehetnek a szóró tárgyak?

Mi az amire tudok előre gyurni hogy ne legyen gond?

Előre is kösz

2020. okt. 5. 20:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem akartalak megsérteni, de ha egy ilyen elég specifikus beállítottságot (műszaki & infós vonal egyszerre) igénylő szakot szeretnél választani, akkor legalább azzal illene tisztában lenni, hogy nagyjából mire számíthatsz.


Itt meg tudod nézni a tárgyakat: [link] (tantervi háló)


A képzésnek a specifikusságát (és egyben legnagyobb nehézségét) az adja, hogy van viszonylag kemény matek matek, magas szintű informatika és programozás is (+ előfordul jog, közgáz). Nagyon sok nehéz tárgy van. Én magam gépész vagyok, az infós tárgyakat nem ismerem mélyrehatóan, de pl. második félévben az operációs rendszerek (röviden: OS) legendásan xar.


A mechanikát a mérnökinfósok megússzák (a többi mérnökkel ellentétben), viszont annál több matekos tárgyuk van. Első félévben anál1 és dimat1. Ezek összességében nem nehezek, ha megvan a beállítottságod és a szorgalmad, de én már végzős vagyok, tehát kicsit más nekem a mérce. Mikor bekerültem az egyetemre, bizony szenvedtem én is sokat, az anál2 például csak másodjára lett meg (emiatt csúsztam is egy évet a matek szigorlattal). Ha megnézed, nálatok szinte minden tárgy 5 kredites, amire előrevetíti azt, hogy mindegyik elég nehéz is, nem büfétárgyak. Tehát ha nem fekteted bele a szükséges időt és energiát, mindegyikkel lehetnek gondok. Ha tudsz programozni, az nagy plusz, van egy alap szemléleted. Az infós tárgyakhoz szerintem nem kell különösebb előképzettség vagy "gyúrás", ott inkább csak magolni és tanulni kell sokat, mert rengeteg az anyag. Sokan persze inkább lövik (puskázzák) ezeket, pont emiatt....


Középiskolás matekot mindenképp pörgesd át! Ezt az oldalt pedig tudom ajánlani, mérnökhallgatók legnagyobb barátja az elején! :) [link]


A mérnökinfó szak nagyon jó választás! A mérnökség és az IT (még ha nem is programozol) kb. a két legjobban megfizetett általános terület a munkaerőpiacon, a kettővel együtt pedig holtbiztos, hogy soha nem lesz gondod a munkakereséssel, karrierrel vagy a fizetéssel. A Miskolci Egyetemen a mérnökképzés magas színvonalú, a BME után a második legjobb az országban. Az infós képzési területek már jóval nagyobb szórást mutatnak, van ami jó, van ami borzasztóan elmaradott (ugyanez a szórás igaz a tanárokra is). De végső soron úgyis majd az adott munkahelyen fogsz betanulni abba, amit használnak, az egyetemi tudás 90%-t valszeg soha nem fogod elővenni.


A fizetéssel kapcsolatban csak tippelni tudok, hisz ahogy mondtam, az infós dolgokba nem látok bele. Ne vedd készpénznek, meg nyilván itt is nagy lehet a szórás, de Miskolcon 250-350 nettó kezdő fizu teljesen reális. És az előrelépési lehetőségek is nagyok, ha multinál vagy, néhány év múlva ennek a dupláját is keresheted, ha építgeted a karriered.

2020. okt. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hatalmas respect! ( lehet rosszul irtam)

Köszönöm!

Márcsak 1 kérdés: levelezőn vagy?

Ui.: szerinted amit írsz megfelelő bérezés?

Bár ezt máshová is felnyonom kérdésnek..

Mert ez a kockulos szak érdekel.. Hobbi szenvedély nem tudom..

Nem a pénz motivál, de azt gondoltam ettől jobban honorálják. Mert igencsak furfangosan s összetett gondolkodást igényel nemelykor2!

Még egyszer Köszönöm!

2020. okt. 5. 21:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Kicsit talán alálőttem. Azért 300 nettó nem egy rossz kezdő fizetés ebben a városban, pláne az előrelépési lehetőségekkel együtt.


Azt nézd, hogy 5 év múlva már középvezető beosztásban lehetsz kétszer ennyiért, ha szakmai és emberi oldalról is megfelelően teljesítesz (meg ha vannak kapcsolataid, vagy egy kis szerencséd).


Én nem levelezőn vagyok, de kérdezz nyugodtan.

2020. okt. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. okt. 6. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!