Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen vegyész szakon...

Egyetemen vegyész szakon mennyire lesz kemény a fizika? A középiskolás anyagból mindenre szükség lesz vagy csak egyes témakörökre, amik jobban kapcsolódnak a kémiához?

Figyelt kérdés
Most tizedikes vagyok gimiben, fizikából pedig nem sok mindent tanultunk tavaly, sok téma ismerős a kilencedikes könyvből (amit egyébként nem használtunk), de mindegyiknek csak egy végletekig lebutított verzióját tanultuk. A tanár az osztályfőnökünk, idős, és rettenetesen lassú, órán csinálja az adminisztrációs dolgokat. Kémiából ugyan nagyon jó vagyok, de attól félek, ez nem lesz elég az egyetemi boldoguláshoz, ha fizikából nincsenek jó alapjaim. Nyáron elkezdtem az egészet az elejéről, de még mindig nagy hiányosságaim vannak. Azt tervezem, idén minden fizikaóra anyagához megtanulom a könyvet is, és megcsinálom a feladatait, egyelőre egész jól megy. Az idei témák egyébként jobban érdekelnek, mint a tavalyiak, és azt hiszem, pl. a hőtanra meg az elektromosságtanra szükségem is lesz. De mondjuk a tavalyi kinematika meg dinamika mennyire fog kelleni? Szorgalommal önállóan megtanulható? Ugye még behozható a hátrány?

2020. szept. 27. 21:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem volt olyan a fizika, hogy emiatt ne lehetne elvégezni a képzést.


Nálunk (ELTE) első félévben volt olyan tárgy, ahol a középiskolai fizikafeladatok megoldására nagy hangsúlyt fektettek, főleg optika/elektromágn. sugárzás egyes témakörei, de azért nem túl vészes.

Egyes tárgyakhoz azért kellett alap fizikatudás később is.

Fizika I. tárgyalta a kinematika/dinamikát.

Fizika II. fő témaköre pedig elektromágnesesség, Maxwell-egyenletek.

Nem gondolnám, hogy ezen bármi múlna, ha azért van valamennyi hozott alapod. :)

2021. jan. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!