Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kinek mi a véleménye az ELTE...

Kinek mi a véleménye az ELTE anglisztikáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most kezdtem az utolsó évem középiskolában. Jók a tanulmányi eredményeim, ezért egyértelmű volt, hogy továbbtanulok egyetemen, de sokáig nem tudtam, hogy mit is csinálnék szívesen. Végül angoltanárom ajánlotta az anglisztikát, ő mondta, hogy utána lehet foglalkozni fordítással, ami szintén érdekelne, ezért úgy döntöttem, hogy azt jelölöm meg első helyen.


Viszont nem tudok sokat a szakról. A tantervet a neten megtaláltam, de így, a nevek alapján nem lettem sokkal okosabb. Ezért írom a kérdést, hátha van itt valaki, aki esetleg odajár, és tudna nekem kicsit bővebben írna magáról a tárgyakról, mik vannak, mennyire nehezek, melyik miről szól nagyvonalakban. ELTE-s válaszokra lennék leginkább kíváncsi, mert Pest van hozzám a legközelebb, de más iskolákról is érdekelnek a vélemények, még nem zártam ki semmit.


Valamint láttam valamit a tantervben, amit nem teljesen értettem. Mi az a specializáció és a minor? Én olyat tantervet láttam, ami amerikanisztika specializációra vonatkozik, de alatta még sorol fel többet is. Kötelező választani, vagy nem? A minorról meg azt láttam, hogy "valamelyik alapszak minorja", akkor igazából tanulhatok még egy szakot az anglisztika mellett?


Előre is köszönöm, ha valaki válaszol! :)


2020. szept. 28. 15:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Idén vagyok elsőéves gólya ELTE-BTK Anglisztikán.


Lehet foglalkozni utána fordítással valóban, azonban a fordító-tolmács mesterszak ad hozzá egy kis löketet. (Azoknak meg ne dőlj be, akik azt mondják, hogy "de angolul már mindenki tud, nem kell ezt egyetemen tanulni!")


A harmadik félév megkezdése előtt kell választanod egy specializációt vagy egy minort. Amelyik neked szimpatikus, azt választod. Igen, a minor egy másik szak, rövidített (50 kredit az elvégezendő 180-ból) formája.


Nagyon sokat tudok neked mesélni az eddigi tapasztalataimról, azonban későn találtam a kérdésedre, így nem tudom, hogy még releváns vagy sem. Ha igen, dobj egy privát üzenetet, és válaszolok mindenre amire csak tudok!

2020. dec. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!