Aki orvosi diagnosztikai analitikusnak tanul az miutan specializálódik tovabb utana doktori címet kap? Marmint orvos lesz?

Figyelt kérdés
Ugy tudom ahhoz hogy valaki az orvosi képalkotó rendszerek által készített felvételeket elemezni( analizalni) tudja annak orvosnak kell lennie nem? Vagy rosszul tudom? Kerlek vilagositsatok fel
2020. szept. 30. 10:09
 1/2 A kérdező kommentje:
Es mi a különbség a radiologus es a radigrafus kozott? Osszezavarodtam es nem talalok használhatót a neten
2020. szept. 30. 10:30
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

Nem, ők gyakorlatilag magával a felvétel elkészítésével foglalkoznak. Sokszor a radiológus orvos nincs is ott a helyszínen, hanem távleletezik, igazából ők készítik a felvételt az orvos pedig kiértékeli. Dr. cím pedig nem jár mellé, kivéve ha utána elmész PhD-re bohóckodni.


Ha felvételeket akarsz elemezni, akkor orvosi egyetem, radiológia szakorvos képzés kell neked.

2020. okt. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!