Tangonoob kérdése:

SZTE anglisztika vagy jog?

Figyelt kérdés
Szegedre mennék mindenféleképp továbbtanulni, csak nem tudom eldönteni, hogy mi éri meg jobban. Vélemények? Anglisztika vagy a jogász? (Igen a jogász seggelős az anglisztika inkább nyelvérzék). Angolt nagyon szeretem, de a jogok is érdekelnek. Az informatika és a mérnöki vagy egyébb matekos szakok kiesnek (gyenge kettes vagyon) magyarból, angolból jó voltam. Ti hogy látjátok és miért? Saját tapasztalat? (Normális és kifejtős válaszokat kérlek)

2020. szept. 30. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Az anglisztikát tuti, hogy végig tudod csinálni, az a biztosabb. Tehát, ha végül a jogot választod és esetleg azt nem sikerül végigcsinálni, akkor még mindig jó b-terv az angol.

Mi érdekel jobban?

Anglisztika: fordító, tolmács, nyelvész

Jog: közigazgatás, ügyvéd, ügyész, bíró, jogtanácsos, közjegyző


Nézz utána ezeknek a foglalkozásoknak, hogy kinek mi a munkája és úgy könnyebb lesz eldöntened.

2020. szept. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kommunikáció és médiatudomány: [link]


Mellette megtanulsz angolul profin. Vagy menj eleve angol nyelvtanárnak, hogy taníthass iskolában is.

2020. szept. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én anglisztikát tanulok, Szegeden, és nagyon szeretem. A jog nekem anno eszembe sem jutott, mert tudom, hogy tényleg sokszor magolós, és ahhoz nem vagyok elég okos. Anglisztika diplomával elmehetsz multikhoz irodai munkát végezni, ahol a nyelvtudás, plusz valamilyen diploma elvárás, sok végzett ismerősöm csinálta ezt. De többen fordítanak is, nekem is ez a célom vele. Irodákban, szabadúszóként, könyveket.


A két terület is elég más. Anglisztikán nem csak a nyelvet tanulod, hanem nyelvészetet, irodalmat, kultúrát, törit, teljesen más, mint a jog. Ha esetleg az anglisztikáról lenne kérdésed, szívesen válaszolok, hátha kicsit segítene.

2020. okt. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Én a jogi karon vagyok végzős. Nem szépítek, nem volt egy leányálom ez az 5 év, de túl lehet élni. A jegyek, és az átlag nem csak rajtad múlik. Ha tényleg érdekel a jog, és itt első sorban a hazai jogot tanulod, akkor érdemes belevágni, mert be fog szippantani. Az hogy magolós, attól függ, hogy ki milyen beállítottságú, valakit a polgári jog érdekel, de a büntetőjogtól kirázza a hideg. Nálam pont fordítva van, így ha szégyen, ha nem én a polgári jogot magolom.

Másrészről Szegeden a jogi karon hasznosíthatod az angol tudásod. Erre van Erasmus, ha érdekel más országok joga, vagy csak egyszerűen ki szeretnéd próbálni magad, megéri. Én németes vagyok, német szemináriumokon vettem részt, és hatalmas élmény volt mindig. Valamint van szakjogászi képzés, amellyel angol jogi és szakfordítói címet szerezhetsz.

És most az árnyoldal. A jogászi éra rendkívül kasztos. Tehát ha első generációs jogász leszel, neked kell kitaposni azt az ösvényt, amit jogász ismerősök (szülők, nagybácsik stb) nem tettek meg. Érdemes valamivel kitűnni a tömegből (TDK, diákkör, majd aztán demonstrátor) mert akkor felfigyelnek rád, és nem lesz talán annyira nehéz dolgod.

1. válaszoló, csak egy részét tárta fel a jogászságnak, ezek az úgynevezett klasszikus jogászi hivatásrendek. De sok lehetőség van, és sok szakjogászi képzés a diploma után. Így ha pl. a pénzügy érdekel - most mondtam valamit ex has - akkor van bankjogi szakjogászi képzés, amivel aztán például bankoknál, vagy nagyobb vállalatoknál is el lehet helyezkedni. Az állami állásokba - ügyész, bírói - rendkívül nehéz bejutni. Pályáztatási rendszer és felvételi van. Másrészről, nem egyből ügyészként, vagy bíróként kezdesz, hanem fogalmazóként, amit egy betanulási idő. Ezt követően - 3 év gyakorlat után - szakvizsgát teszel, és ha van hely alügyész, vagy bírósági titkár leszel, és majd ha lesz hely akkor pályázhatsz ügyészi, vagy bírói állásra.

Sokat kell tanulni ez kétségtelen, és a jog változik. Tehát még az orvosoknál kb. ugyanaz a protokoll egy vakbélműtétnél, itt semmi sem garantálja, hogy holnap is ugyanúgy fog kinézni a Ptk., vagy a közigazgatási jog szabályai. Tehát kb. életed végéig, vagy legalábbis a nyugdíjazásig lehet tanulni.

Én elfogadom másnak a véleményét is, aki nem ért velem egyet, nekem ezek a tapasztalataim.

2020. okt. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!