Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing...

Tangonoob kérdése:

Kereskedelem és marketing szakon tanulnék tovább, gyenge matekkal lehetséges? SZTE-re mennek.

Figyelt kérdés
Najó... nem gyenge matek... semmilyen matek... matekból felmentésem volt, de mindig is küzdöttem, humán, nyelvtárgyakat imádtam, de a matekkal se lett volna problémám. Ha akarom menne, de félek a kockázattól, hogy kibukok. Kérdés: ha jelentkeznék KerMarkra akkor felvennének úgy, hogy felmentett voltam? Valamint végig lehetne csinálni? (Szorgalom van, akaraterő van, kerlek normalis valaszokat).

2020. szept. 30. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:

A felvi.hu szerint nem felvételi követelmény a matematika érettségi.

Az, hogy végig tudod-e csinálni... Eleve fontos kérdés, hogy mennyire van problémád a számokkal. Na meg mennyire vagy elszánt.

Az akarat, az elszántság csodákra képes!

2020. szept. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szte-n pénzügy és számvitelen vagyok. El kell, hogy szomorítsalak, mert matekos tárgyak ugyanúgy vannak a marketingeseknek is, mint nekünk. Első félév egyből a kalkulussal indul, ami tömény integrálás és deriválás. Eddigi matek felmentéssel szerintem túl sok esélyed nincs, mert az alap matektudás mindenképpen kell a többi tárgynál is(mikro, makro) nem csak tiszta matekosnál. Ha nagyon akarod, akkor feküdj rá a matekra már most, és ha tényleg olyan nagy az akaraterőd, ahogy mondod akkor nem lehetetlen, de nem lesz egyszerű, az biztos.
2020. okt. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kalkulus, lineáris algebra majd valószínűség számítás. Ezt tanulja ker markos, psz-s és gazd menes is.


Vannak fent youtube-n házi feladat videók, bele tudsz nézni mi várna rád.

Ha szánsz rá időt, gyakorolsz esetleg jársz valakihez korrepetálásra, akkor kellő kitartással, szorgalommal sikerülhet. De sokan szenvednek már a kalkulussal olyanok is, akik átlagos szinten vágják a matekot.

2020. okt. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!