Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik tantárgyból a "legkönny...

Melyik tantárgyból a "legkönnyebb" emelt szinten érettségizni az alábbiak közül?👇

Figyelt kérdés

- Biológia

- Idegennyelv

- Történelem

- Vagy magyar nyelv és irodalom?


Pszichológiára szeretnék menni, még van 1 évem felkészülni az emelt érettségi(k)re, csak nem tudom melyik(ek)re készüljek fel...

Arra gondoltam hogy a választott tárgyam a társadalomismeret lesz, de azt nem fogadják el pszichón, szóval abból nem fogok tudni emeltezni.


Ha 12-ben kezdek felkészülni mondjuk a történelem érettségire, lesz esélyem jól teljesíteni azt emelt szinten?



2020. okt. 1. 17:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Biológia
2020. okt. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az idegennyelv vagy történelem, de ez egyénfüggő. Nem ismert a képességed és az alaptudásod, így hiába mondom ezeket, ha neked pl a biológia megy jobban.


Törit emelt szinten tanították nekem 4 éven keresztül. (Sima közepes szintű szakgimibe jártam, de a tanár nem adott lejjebb a Lovassys szintnél. Ott tanított ez az iskola előtt.) Így azért mondanám az egyik legkönnyebbnek, mert nincs óriási eltérés a két szint feladatai és követelményei között.


(Amúgy a magyar emeltet szokták a legnehezebbnek mondani a diákok. Viszont, ha úgy érzed, hogy értesz hozzá meg lehet, hogy nem okoz majd problémát, ha esetleg ezt választod.)

2020. okt. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a tanárunk azt mondta hogy a töri és a magyar két szintje között van a legnagyobb ugrás. Tehát az emelt jóval nehezebb mint a közép. Ez persze természetes, de túl nagy a lépés a számonkért dolgok között.

A bioszról szintén tanártól van infóm, hogy a genetikai rész nehéz. Ráadásul tudnod kell a kémiát is hozzá, mert a 2 tárgy szorosan függ össze.

A nyelvnél nincs ilyen nagy ugrás és elég jól begyakorolható feladatok vannak. Másrészt ha jól sikerül kapsz egy nyelvvizsgát is mellé.

Szóval én ezek közül a nyelvet ajánlom.

2020. okt. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nyelv, esetleg a töri. A biológiánál a biokémia nehéz, magyarból pedig rengeteg és nehéz a követelmény.

Én is pszichológiára készülök, 11.-es vagyok, a törit és a magyart vettem fel, de már most nagyon elegem van a magyarból, legszívesebben leadnám, ha lehetne, szóval azt nem igazán javaslom.

Egyébként pszichológiához a bioszt nagyon erősen ajánlják. Unokatestvérem is erre a szakra jár, azt mondta, hogy a harmadik félév tele van biokémiával.

2020. okt. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez tőled függ. HA alapvetően jól boldogulsz az idegen nyelvekkel, akkor az. HA jól megy a műelemzés, akkor az. A biológia szerintem az egyik legkönnyebb emelt, nagy része logika, szerintem szinte egyáltalán nem magolós, és sok "mesélős" része is van. A törinek nagy a lexikális anyaga, az szerintem biztos, hogy kiesik. (Amúgy ami a személyes tapasztalatomat illeti, én töriből és bioszból emelteztem, és angolból is elérem azt a szintet; magyarból meg faktos voltam, mert a törit csak úgy lehetett felvenni:D)
2020. okt. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én pszichológiára járok, angolból és töriből emelteztem pár éve.

Szerintem az angol messze a leghasznosabb érettségi, amit vihetsz. Rengeteg angol szakirodalommal kell majd foglalkozni egyetemen (nem kell azért túl bonyolult nyelvezetre gondolni), és elvárják, hogy simán értsd őket. Ráadásul általában azt mondják, hogy a nyelvi érettségik (főleg az angol) a legkönnyebbek. Ez nyilván szubjektív, de nálam abszolút igaz volt. (És ha esetleg készülsz felsőfokú nyelvvizsgára, akkor egyértelműen menj angol emeltre is. Pluszpontot lehet, hogy nem kapsz mindkettőért, de elég lesz a nyelvvizsgára tanulnod, mert az alapvetően nehezebb.)

Nagyon sokan azt szokták mondani, hogy a biosz emelt éri meg a legjobban (az angolt leszámítva), mert vannak bioszos tárgyak az egyetemen. Ezzel igazából nem lehet vitatkozni, mert egy törit vagy magyart egyáltalán nem fog később használni az ember. Viszont a biosz érettségi anyag egy jelentős részét ugyanúgy nem fogod tudni használni (pl. növények), ráadásul durva dolgokat lehet néha hallani róla. Több osztálytársam is érettségizett belőle, de egyikük se mondott sok jót, pedig egyáltalán nem voltak rosszak belőle. Ami tudásra szükséged van, azt meg lehet tanulni egyetemen is, csak több időt kell majd belefektetni. Azok, akik azt mondják, hogy rengeteg tantárgyhoz kellett nekik később a biológia, nem tudom, hova járnak, de az ELTE-n kb. 4 igazán bioszos tárgy volt az egész alapképzésen (az alaptanterv változott az elmúlt néhány évben, de azért nem hiszem, hogy olyan sokat). Aki meg akarja ott tanulni a bioszt, az meg is fogja.

A magyarról nem hallottam túl sokat, de gondolom nem véletlen, hogy csak azok szoktak belőle emeltezni, akiknek muszáj.

Én személy szerint egyáltalán nem gondolkoztam a biosz vagy magyar emelten, mert nem voltam belőlük kiemelkedően jó, és itt még elsősorban a pontszerzés számít. Pontot pedig azzal tudsz szerezni, amiből jó vagy vagy amit könnyebben tanulsz. Ezt mi nyilván nem tudjuk, de szerintem a legtöbben az angolt (vagy esetleg más idegen nyelveket) és a törit mondanák legkönnyebbnek. Ha bizonytalan vagy, nézd meg az előző évek feladatait az Oktatási Hivatal weboldalán. Elég jók gyakorlásnak is, és mindig hasonló nehézségi szinten mozognak, úgyhogy ha megoldod őket, akkor annyira nagy meglepetés talál már nem fog érni az érettségin.

Sok sikert! :)

2020. okt. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Adottságtól, képességtől és tudástól függ.


Nekem a töri és az idegennyelvek lenne, de lehet valakinek a biosz.

2020. okt. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nekünk a tanárunk azt mondta hogy a töri és a magyar két szintje között van a legnagyobb ugrás."


Mivelhogy azoknál a közép az kb semmi. Inkább egy közép matekosnak adj emeltet. :D

2020. okt. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp az idegen nyelv, legalább nem kell még nyelvvizsgáznod is.
2020. okt. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Attol fugg, neked melyik megy es melyiket szereted. Ezt nem tudja senki rajtad kivul
2020. okt. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!