Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen OKJ-t végezzek, ha...

Milyen OKJ-t végezzek, ha mérnökinformatika szakon szeretnék továbbtanulni, és max 9 hónapom lenne rá?

Figyelt kérdés

Az idei őszi érettségi vége (nov. vége) és a 2021-es tanév eleje (szept. 1.) között szeretnék valamilyen OKJ-t elvégezni.

Mérnökinformatikán (vagy bionikán, még nem döntöttem) szeretnék továbbtanulni, tehát valami ezzel kapcsolatos tanfolyam lenne jó.

Programozósat nem szeretnék, mert egyrészt azt fogom tanulni az alapoktól az egyetemen, másrészt inkább tanulom azt autodidakta módon "kóstolónak" az egyetem előtt. (esetleg valamilyen webdesigner jöhet szóba ebből a kategóriából)


Bármilyen javaslatot szívesen fogadok.

A legjobb lenne a levelezős, ha nem, akkor helyileg meg Budapest.



2020. okt. 2. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Ha informatikai előképzettséged van akkor a technikusi ráépülés 1 tanév, ergo 7-8 hónap. Ha nem sajnos 2.

Informatikai rendszgazda végzettséget ad, ami plusz pont mérnökinfora, plusz szakmát is ad. Tanulni : hálózati ismeretek plusz gyak., hálózati op rendszerek(Linux, windows), web programozás , it hálózat biztonság, ebből is gyak van.

Ha tudok még valamit segíteni írj!

Üdv 22f

2020. okt. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én is pont ezzel a képzéssel szemezgetek, online is lehet végezni, decemberben kezdődik, szóval tökéletes lenne.

Meg persze plusz pont a felvételin, ami szintén nem elhanyagolható.

2020. okt. 2. 09:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Sokkal jobban jársz ha inkább elmélyedsz a matekban ( ne egyetemen tanulj meg deriválni, integrálni, határértéket számolni meg hasonlókat, ) és szed össze a programozási alapokat. Bejön rengeteg új tárgy és ismeret, pokoli nagy előny ha ezekkel már nem ott találkozol elsőre.
2020. okt. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszi. Ez is tervben van, meg amúgy is emelt mateket teszek, úgyhogy van amire alapozni. Programozást tanulni is el szeretnék kezdeni egyetem előtt.

Tehát gondoltam jól jöhetne még ezek mellé valami plusz.

2020. okt. 3. 22:49
 5/7 sevdiablo válasza:
58%
ha informatikai szakra mész akkor amit biztosan nem fogsz tanulni, viszont jó kiegészítés lehet, az pl. a grafikus, a 3d modellező, animációkészítő (persze csak ha érdekel a média is)
2020. okt. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

én is olyan tanulnék, amit az egyetem majd nem tanítanak. bár a média rész annyira nem érdekel.


Köszi a válaszokat!

2020. okt. 7. 10:06
 7/7 anonim ***** válasza:

#2


Megkérhetlek, hogy küldd át a linket/elérhetőséget, ahol az általad is említett online induló képzésre lehet jelentkezni, kérlek! Nagggggyon megköszöném!

2020. okt. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!