Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Még nem késő az egyetem?...

Még nem késő az egyetem? (pszichológia)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves vagyok, egy szakács szakmám van amivel egész jól megálltam a helyem, a főnökeim megbíztak bennem hiszen üzletvezető vagyok. Nem éreztem teljesnek, hogy szeretem amit csinálok és amíg tanultam, az iskolában ültem akkor se éreztem sőt kimondottan kezdett ellenszenves lenni a gyakorlat miatt ahogy ott bántak velem. Éppen ezért szerettem volna másik irányba menni. Azzal töltöttem egy pár évet hogy rá jöjjek mi is az amit igazan élveznék. Az a pszichológia egy kicsit kutakodtam elkezdem több könyvet is olvasni a témában. De fogalmam sincs hogy kezdjek neki. Jelenleg a jogsit csinálok és ebben az évben fejezem be mellette elkezdtem angol nyelvvizsgát. De ugye érettségim nincs 11-12 osztályom nincs meg. Szerintetek így ennek a tudatában nem késő neki kezdeni? Esetleg milyen esti sulit tudnátok ajánlani Budapest, Dunakeszi környékén ahol el tudnám végezni az érettségi? Van e olyan hogy 11-12 egyszerre?

Hosszú lett tudom és köszönöm ha el olvastad és megtisztelsz a válaszoddal. További szép napot.



2020. okt. 4. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Sohasem késő, de első lépésben legyen meg az érettségi! Számos iskolában van ilyen képzés. Néhány perc keresés után biztosan több iskolát is találsz elérhető közelségben.
2020. okt. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tanulni sosem késő!
2020. okt. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha jövőre elkezded a 11. osztályt, akkor kb. 24 leszel, mire leérettségizel. Piszkosul fiatal! Az még teljesen ideális a tanuláshoz. Ha jól rémlik, a pszichológia BA után eléggé ajánlott az MA meg valami szakosodás. (Nem tudom pontosan.) Bizonyos szakmákhoz kellhet valami specializáció vagy továbbképzés. Nézz álláshirdetéseket, ott látszik, mit kérnek. Szóval nem tudom, hogy pl. egy iskolapszichológusi álláshoz elég-e a sima BA. De ha 30-hoz közeli leszel, mikor végzel, még az is szuper. Van, aki 40-50 évesen kezd új szakmát tanulni egyetemen.
2020. okt. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm ez biztató. Van az alapképzés 3 év. Mester 2. Utána lehet specializálódni.

Ebben az évben sem szertnek tétlenkedni 2 nyelvből szeretnék vizsgázni.

2020. okt. 5. 09:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Az oké de akkor azt is érdemes eldönteni hogy miből / mikbol erettsgeizel emelt szinten. Ezek meg tanulása lesz az, ami döntő lesz abban, hogy felvesznek e pszichologiara.


Egy leendő pszichológia szakos hallgató

2020. okt. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Budapesten Zugloban a Karriersulit ajanlom erettsegizni! En a 11-12. Osztalyt egy ev alatt csinaltam naluk heti 2 delutant kellett menni. Sok sikert!
2020. okt. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!