Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mikrobiológusnak...

Szerintetek mikrobiológusnak vagy ügyvédnek érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz és nehéz őket összehasonlítani, de így nagyjából mit tudnátok ezekről mondani melyikkel lehet nagyobb eséllyel elhelyezkedni meg jobban keresni vagy melyikre van nagyobb kereslet?

2020. okt. 5. 03:42
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Ügyvédből annyi van,hogy Dunát lehetne belőlük rekeszteni. Sokan nem is tudnak elhelyezkedni.


Mikrobiológusból pedig közel sincs ennyi ember.

2020. okt. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Nem láttam még jogászt, aki nem tudott volna elhelyezkedni, csak az olyanok körében, aki életképtelen - de ők mikrobiológusként sem fognak tudni elhelyezkedni.


Egyébként kérdező, ez nagyban függ tőled. Én nem tudnám elképzelni magam másnak, csak jogásznak. (Ugye ahhoz, hogy ügyvéd legyél, jogi diplomát kell szerezni. Sokan úgy kezdik, hogy ügyvédnek készülnek, és egy teljesen más jogi területen fognak elhelyezkedni.)


A mikrobiológiával az a helyzet, hogy kutatóként Magyarországon nem olyan könnyű elhelyezkedni, ráadásul a fizetés sem a legjobb. Inkább akkor már a gyógyszerész végzettséget ajánlom, azzal a tudományos és a versenyszférában is megtalálhatod a helyed.


Igazából az döntsön, hogy mi vonz téged jobban. Ahhoz, hogy igazán jó jogász legyél, nagy elhivatottság kell, mert JÓ jogászból még mindig kevés van. Gondolom, ez érvényes a mikrobioszra is.

Nekem félig szakmabelinek, félig laikusnak úgy tűnik, hogy a jogász diploma egy biztosabb lehetőség, de végső soron neked kell meghozni majd a döntést.

Kérd ki esetleg szüleid, tanáraid véleményét is, nézz utána minden körülménynek. (Kezdő fizu pl. az ügyvédjelölteknél NAGYAON rossz, a mikrobiológiához érdemes phd-t csinálni, stb.)

2020. okt. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ahh hát igen az a baj, hogy nehezen megy a választás és úgy vagyok vele, hogy talán ha bioszt tanulok majd akkor még mindíg több lehetöségem lenne kicsit más irányba elmenni vagy változtatni de nem tudom...:/
2020. okt. 5. 19:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Én orvosi mikrobiológiát tanulok (azaz orvosi diplomám van, és szakosodok erre az irányra) azt tudom, hogy szükség lenne utánpótlásra, (biológia szakról klinikai mikrobiológus lehetsz, ha szívesen dolgoznál diagnosztikában is, nem csak kutatásban. A konzultációra való jogot leszámítva lényegében olyan jogosultságaid lennének, mint az orvosi mikrobiológusnak.) Mikrobiológusból kevesebb van, mint jogászból, az tuti.

Ha jogászként megcsípsz egy jobb munkát, akkor azzal viszont jobban kereshetsz, (de nincs rá garancia, hogy megcsípsz.) A mikrobiológiával jobban jjársz, ha esetleg gondolkozol külföldi munkavállalásban.

Összességében az alapján dönts, hogy mi érdekel jobban, miben tudnád magad jobban elképzelni.

Olvastam egy nagyon jót egyszer: a munkádat/hivatásodat legalább olyan gonddal kéne megválasztani, mint a házastársadat, mert igencsak tartós dolog lesz az életedben, ha minden jól megy, a szakítás meg fájdalmas. Sem a jog, sem a mikrobiológia nem rossz választás alapjában, mindkettővel jól jársz, szóval a fő szempont az legyen, melyiket csinálnád szívesebben.

2020. okt. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!