Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri magániskolá...

Szerintetek megéri magániskolába járni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 8. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Általános iskola? 8osztályos gimi? Kicsit részletezni kellene a kérdést.

Valamennyire ismerek pár embert, akik egy idegennyelvű, 8osztályos, drága magángimibe jártak. Tény, hogy a nyelvet perfekt beszélik, eleve kommunikatívabbak, jó társalgók. Előnyként szokták emlegetni még a kapcsolati kört ez is vitathatatlan. Viszont nem tudom megítélni, hogy ugyanoda ahol tartanak, nem jutottak volna-e el az adott iskola nélkül, hiszen a biztos családi háttér, minta, kapcsolatok, pénz akkor is meglenne. Ha bőven van pénz, nem érezném kidobott összegnek. Viszont ha nagy áldozat a tandíj nem biztos, hogy azért kepesztenék, hogy oda járhasson a gyerek. (Már csak az esetleges bullying miatt sem, ha ő a "legszegényebb" ) Egy jó 8 osztályos pl. alapítványi gimi, esetleg magántanárokkal, különórákkal megtámogatva és megfelelő szülői odafigyeléssel, szerintem ugyanúgy hatékony lehet. Magam 8-osztályos gimibe jártam, ami alapítványi volt, de a "tandíj" a családok jelentős részének bírható és felvételivel került be mindenki (vagy közel mindenki, de tökbutaként, csak pénzzel nem lehetett senkit benyomni). Az oktatás minősége nagyon jó volt itt is. Szinte mindenkit első megjelölt helyre vették fel.

2020. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem. Annak a díjából annyi magántanárod lehet, hogy éjjel-nappal jönnek-mennek.
2020. okt. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!