Melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pályaválasztás előtt állok, ugyanis idén fogok érettségizni és felvételizni.

Már megfogalmazódott bennem, hogy jogi vagy gazdasági területen szeretnék majd dolgozni, ezért a következő szakokat szeretném megjelölni:


1. ELTE- jogász

2. PPKE- jogász


Azonban, nem tudom eldönteni, hogy harmadik helyre mit írjak be. Debreceni Egyetem jog, vagy Corvinus gazdálkodási és menedzsment szakok között nem tudok dönteni.

Ti mit írnátok be harmadik helyre az alábbiak közül? Pusztán csak a véleményekre lennék kíváncsi, hogy személy szerint Ti adnátok-e esélyt magatoknak, hogy harmadik helyre is jog kerüljön vagy inkább mást írnátok be.

Köszönöm a segítőkészséget:)



2020. okt. 10. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
DE
2020. okt. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Én gazdasági karon vagyok Pénzügy és számviteles, mondjuk BME-n. A gazdment nem javaslom, bár inspirálóan hangzik, a PSZ jobban megéri, az alkalmazott közgáz meg még inkább. Szerintem gondolkozz el ezen is, tudom, hogy csak a gazdment írtad, viszont ezt le kellett írnom neked. Ha jog, akkor én ELTE re mennék. Hogyha gazdasági, akkor meg nem gazdmenre, hanem BME/BCE/ELTE/BGE pénzügy és számvitelre, vagy alkalmazott közgázra, ha nagyon jó matekos vagyok. :D Inkább döntsd el szerintem, hogy biztos jogra akarsz menni, vagy vagy ide, vagy oda. Harmadik helyre akár BME VIK mérnökinfó is mehet, nem ismerünk, bár gondolom azt nem akarsz.
2020. okt. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Ha első kettőnek jogot jelöltél meg, akkor szerintem a harmadik is legyen az, mert gondolom az áll hozzád közelebb . (Bár én inkább PTE-jogászt választanám Debrecen helyett) .
2020. okt. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha jogra mész, arra figyelj, hogy végén summa cum laude minősítésú diplomád legyen (4,5 fölötti átlag), mert anélkül soha nem lesz normális munkád. Gazdasági szakoknál könnyebb az elhelyezkedés jóval, én inkább arrafelé keresgélnék, de persze a te döntésed melyiket szereted jobban.
2020. okt. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!