Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek hivatásos...

Hogyan lehetek hivatásos katona? Ahhoz egyetem kell? 16/l

Figyelt kérdés

2020. okt. 14. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell egyetem hozzá,nyugi.
2020. okt. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz egyetemre is, igen. Szoktak lenni ott lányok is. Nézz szét az NKE oldalán!
2020. okt. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Még van az altiszti akadémia, ami ilyen főiskola jellegű képzés. (de jogilag nem ad felsőoktatási végzettséget)
2020. okt. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ilyen 1-2 éves OKJ-val is lehetsz altiszt, de nyilván érdemesebb egyetemre menni és feljebbre tervezni.
2020. okt. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Ha hivatásos akarsz lenni akkor vagy egyetem, vagy altiszti akadémia. Ellenkező esetben mehetsz esetleg szerződésesnek, de akkor nagy valószinűséggel legénységi állományba kerülsz. Ez attól is függ, hogy van-e szakmád és az milyen szakma. Ha érettségid van az megint plusz illetményt jelent.

Ezeken az oldalakon érdemes utána olvasni:

[link]

[link]

Ha az egyetem érdekelne:

[link]

2020. okt. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Az altiszti akadémia marhára nem főiskola jelleg. Egy technikummal nem ér fel, ne nevettess már 3-as.
2020. okt. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy ezen tudsz neveti. Egyébként a jelleget én arra értettem, hogy 2 éves nappali program, felvételi van, amihez érettségi kell, illetve nyelvvizsga. írtam, hogy jogilag a kimenet nem ad felsőoktatási végzettséget. De időben, kötöttségben (nappali folyamatos, ráadásul bentlakásos képzés), bementi követelményben hasonló mint egy klasszikus főiskolai képzés.
2020. okt. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A van érettségid, és a jó érettségid van legalább egy emelt tárggyal, az számomra nem ugyanaz, ebből látszik, hogy egy ilyenre mész és nm egy rendes egyetemre. 400+ pontot elérni kicsit komolyabb teljesítmény, mint egy full 2-es érettségit, ami bármilyen retardnak lehet, az alapfokú nyelvvizsga meg önmagában vicc kategória. Ha komoly szándékaid vannak, akkor menj a tisztire.
2020. okt. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha megnézed az NKE-HHK ponthatárokat és felsőoktatási statisztikákat, illetve az ottani oktatási színvonalat, rájössz, hogy a tisztképzés és az altisztképzés között kb. annyi az összes különbség, hogy az előbbi 4 év a másik meg 2 év. Ha úgy nézzük az utóbbinál legalább két évvel kevesebbet zsugorítják az ember agyát. (Igaz, hogy a képzés után az állományba kerülés után úgyis zsugorodik tovább mindkettőnél, amíg le nem szerel valaki)
2020. okt. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Megjegyezném, hogy az NKE-n vannak nehezebb szakok, de a 282 pont, ami a katonai vezetőhöz kell azért nem egy elérhetlen valami. Nem kell hozzá kitűnőnek lenni.
2020. okt. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!