Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Élelmiszermérnök Msc-t vagy...

Élelmiszermérnök Msc-t vagy Élelmiszerbiztonsági- és minőségi mérnök Msc-t érdemesebb-e elvégezni?

Figyelt kérdés

2020. okt. 16. 22:36
A kérdező szavazást indított:
Élelmiszermérnök Msc
Élelmiszerbiztonsági- és minőségi mérnöki Msc
11 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit akarsz csinálni? Mi lenne a célod az MSc elvégzésével? Mi az alapszakod?
2020. okt. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Biológia alapszakom van és laborban szívesen dolgoznék majd. :)
2020. okt. 17. 17:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnátok légyszi érveket írni, hogy miért egyiket vagy másikat a kifizetődőbb elvégezni? :)
2020. okt. 18. 15:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez teljesen egyénfüggő. Én vegyészként dolgoztam élelmiszerlaborba elég sokáig, de voltak vegyészmérnök, élelmiszermérnök, környezetmérnök, biológus, anyagkutató munkatársaim is. Szerintem bármelyikkel simán el tudsz helyezkedni.

Ha nekem kellene választani, akkor élelmiszermérnökit választanám, mert van műszaki affinitásom, a jogszabály hegyek meg annyira nem érdekelnek. A

szabadon választható tárgyaim nagy részét a mérnöki karon hallgattam.

2020. okt. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tényleg attól függ, hogy mivel szeretnél foglalkozni, vagy milyen ismereteket akarsz szerezni. Néhány tárgy megegyezik a két szakon, de alapvetően mást tanulnak. Én biztmin-es vagyok és itt a hangsúly az analitikán és a mikrobiológián van. Itt már nem tanulunk gyártási folyamatokról, hanem főleg "laboros" dolgokat. Szóval, ha laboratóriumban szeretnél dolgozni, akkor ez jó választás lehet. (Egyébként szinte teljesen mindegy melyik van a diplomádba.)
2020. dec. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!