Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A bányamérnök halott szakma?...

A bányamérnök halott szakma? Vagy érdemes még bányamérnökire jelentkezni?

Figyelt kérdés

Miskolcon van ilyen szak, tudom hogy mester...

Mondjuk egy műszaki földtudományi BSc-re megérheti jelentkezni, hogy aztán ezen a mesteren tanulhassak tovább?



Azt tudom hogy Magyarországon fogyatkozóban vannak a bányák, bár így is van még rengeteg, de ott sem elsősorban a bányamérnököket keresik.


De mi a helyzet globálisan?

Mindenhol ez a tendencia?


Mennék én Kanadába, Ausztráliába, de akár Afrikába is bányába, bárhová.


De kérdés, hogy ott mekkora az igény ilyen kis egyetemek által kitermelt szakemberekre...


Meg azt tudom, hogy elvileg egy bánya és geotechnikai mérnöki MSc-vel részt lehet venni itthon metrók építésében, ezt gyakran felhozzák mint “jó” alternatíva...

De őszíntén, ez engem nem is igazán érdekel, meg nem is tartom annyira reálisnak.

Hiszen mennyi időközönként építenek metrókat? Mennyi ember kell hozzá? (Erre nem várok feltétlenül választ)



2020. okt. 17. 01:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel, akkor megéri. Olyat kell tanulni, ami érdekel, mert csak abban lehetsz jó. Amúgy egy műszaki diplomával, legyen az bármilyen, elég széles a spektrum abban, hogy milyen állásokat tudsz betölteni.

Attól, mert bányamérnöknek tanulsz, nem azt jelenti, hogy a bányaművelésen kívül nem fogsz érteni semmihez, szimplán azt, hogy specifikusan ahhoz értesz igazán. Rengeteg helyen annyit adnak meg, hogy műszaki diplomád legyen, a többi már úgyis rajtad múlik, hogy a helyi speciális dolgokat megtanulod-e. Az, hogy mi van írva a papundeklibe, nem predestinálja teljes mértékig, hogy hol fogsz elhelyezkedni. Nekem van bányamérnök ismerősöm, és bányászati üzemet vezet, ezen kívül nem csak Magyarország létezik a világon szerencsére.

2020. okt. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Egyáltalán nem halott szakma!


Egyrészt, üzemelő külszíni bánya rengeteg van az országban, s persze Európában is. Emellett a mélyművelés és a mélyépítés (alagút, metró) is a bányamérnökök terepe. És ahogy az előző írta, más területen is el lehet vele helyezkedni. Ráadásul egyedül Miskolcon van ilyen képzés az országban, kevés emberrel. Az állás garantált itthon és külföldön is.


A fizetés jó, nagyjából egy szint a gépészmérnökivel, persze nagyban munkahely és munkakörnyezet függő is a dolog.

2020. okt. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Hát 1-2 fejtésen azért már jártam, de a bányamérnök le volt spórolva mindenhonnan. Közel sem lennék biztos abban, hogy olyan könnyen találsz szakmai munkát mint ahogy az utolsó írja. De ha találsz is. Építőiparban dolgozó mérnökként mondom, hogy ez az iparág azok között van ami anyagilag meg egyéb módokon legkevésbé becsüli meg a mérnök munkaerőt.
2020. okt. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bányamérnök egy-két kategóriával jobb fizetésért dolgozik általánosan, mint egy építész- vagy építőmérnök (ami valóban a legkevésbé megbecsültek közé tartozik). Nem lehet Dunát rekeszteni a bányamérnöki álláslehetőségekkel, de a lényeg abban áll, hogy bányamérnökből még kevesebb van! Évi 10-20 ember se végez sztem, bár erről nem tudok pontos adatot.


(2-es voltam)

2020. okt. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 geo-logic ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


A műszaki földtudományi alapszakon is van bánya- geotechnika mérnök Specializáció. Majd a mesteren folytatható a bánya... Nagyon is keresett mind itthon (több mint 600 bánya üzemel - jelentős nyugdíj korhatáros vezetéssel így kell az utánpótlás) valamint Európa és a világ is vár... Végzettek Ausztráliátol Afrikán át egészen alaszkaig megtalálhatóak. Ha akarod bányaüzem vezetés, ha akarod metró és alagút fúrás...


Kreatív, változatos.. rajtad áll hol akarsz dolgozni vele...


Jó szerencsét!

2021. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!