Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyha főzni szeretnék tanulni...

Hogyha főzni szeretnék tanulni, teljesen eltérni attól a szakiránytól amibe belekezdtem évekkel ezelőtt, hol tehetem ezt meg?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpesn tényleg csak főzni szeretnék megtanulni, nem tudom hogy ez az iskolákat nézve mit foglalhat magába. Jelenleg 20 vagyok, hamarosan 21, infót tanulok azonbelül programtervezőn és hiába kedelem a dolgot, szeretek programozni meg minden, a matek olyannyira nem érdekel mint a 40 ezer évvel ezelőtt történt dolgok és az életrajzok, így azon agyalok, hogy talán befejezném az egyetemet és egy másik irányba indulnék el, emellett pedig programozni tanulnék autodidakta módon.

Szóval mit ajánlotok, valami tanfolyamra érné meg beiratkozni esetleg vagy iskolarendszerű képzésbe? Esetleg a főzésen túl még a barista dolgok érdekelnek, ez meg mivel egy elég tág fogalom három szóval szűkösíteném le mire gondolok: kávé, más italok. Érdekel még ezenfelül a rajz is, de a kézügyességem nem kevés fejlesztésre szorulna ahhoz hogy én ilyen típusú iskolába menjek például szóval ez úgy kilőve.


Szóval, mit, miket ajánlotok? Most egyelőre elhelyezkedéstől függetlenítve adjatok válaszokat kérlek, ha arról lenne szó, hogy mondjuk A helyen élek és B helyen lenne ilyen képzés, iskola, akkor B helyen keresnék munkát és ha találnék is hosszútávra, akkor oda költöznék és tanulnék is.

Válaszokat előre köszi!


2020. okt. 17. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy a hozzád legközelebbi szakképzési centrumban indul-e szakács OKJ!

2 éves iskolarendszerű képzésnek van csak értelme. A pár hónapos tanfolyamok csak akkor jók, ha nem akarsz vele dolgozni utána. A 2 éves iskolarendszerű képzések adnak csak megfelelő mennyiségű és minőségű gyakorlatot.

Ha szakácsként szeretnél dolgozni, nagyon könnyen fogsz munkát találni, rengeteg az álláshirdetés vendéglátásban, főleg szakácsoknak.

Barista és mixer tanfolyamok is indulnak sokfelé és azzal is elég könnyű elhelyezkedni. Ebben nem indul iskolarendszerű képzés, talán a pincér OKJ érinti ezeket a területeket, ami van iskolarendszerben.


Merre laksz?

2020. okt. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a jó tanácsokat, el is felejtettem hogy van olyan hogy szakképzési centrum :D

Kérdésedre választ adva, Törökszentmiklós környéke jelenleg.

2020. okt. 17. 14:00
 3/3 anonim ***** válasza:

A Nive szerint Szolnokon ebben a két intézményben van szakács képzés:


Szolnoki SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola

Szolnoki SZC Sipos Orbán Szakképző Iskola és Kollégium

2020. okt. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!