Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kommunikáció és médiatudomány...

Kommunikáció és médiatudomány szak? Megéri?

Figyelt kérdés

PR, marketing, reklám specializációt néztem.

Nyelveket beszélek


2020. okt. 17. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehúzom, de unokatesóm elvégezte és egyszerűen nem talált munkát, hagyta is és mást tanult utána. Nehéz bekerülni a körökbe, ha nincs kapcsolatod. Ha ez a specializáció érdekel, akkor lehet inkább a kereskedem és marketing szakot próbálnám a helyedben.
2020. okt. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Ő is ezt a specializációt végezte vagy mást?

2020. okt. 17. 16:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom sajnos.
2020. okt. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
A legnagyobb túlképzés ezen szakon van az országban. Nincs szükség sok ilyen végzettségű szakemberre, mégis az egyik legnagyobb létszámú szak. Tanulj valami mást, ezt nagyon hamar vesd el. Ha a marketing érdekel, inkább menj kereskedelem és marketingre.
2020. okt. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem vagyok jó matekból, hogy egy gazdasági szakot megcsináljak :(
2020. okt. 17. 17:35
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyébként már van egy BA képzésem. Török szakot végeztem arab minorral.

És szeretnék valamit még tanulni.

Ez a “világ” érdekel és ezért gondoltam erre

2020. okt. 17. 17:37
 7/10 A kérdező kommentje:
* végzettségem
2020. okt. 17. 17:37
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Azt tudom javasolni esetleg, hogy menj el arabisztika MA-ra, közben gőzerővel fejleszd a nyelvtudásod, hogy utána elmehess tolmácsnak. Nagyon jól keresnek, mivel kevés van belőlük, az országban egy kézen mutatható a számuk. Ehhez viszont az is szükséges, hogy angolul is felsőfokon tudj.


A kommunikáció viszont idő és pénz kidobása lenne, azt semmiképp se tanuld.

2020. okt. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Arabul kb középszinten tudok és megmondom őszintén nagyon szeretem.

Angolul felsőfokon beszélek és nèmetül is valamennyire. Vagyis azt 10 évig tanultam viszont évek óta nem használtam így az eléggé megkopott. :(

Esetleg még szívesen dolgoznék a bevándorlási hivatalban (az új neve talán idegenrendészet(?) ) vagy hasonló helyeket ahol tudnám akár a nyelvet is használni. Viszont nem tud ehhez mit ajánlott elvégezni :)

Tudom, tudom nehéz eset vagyok de annyi minden érdekel.. :)

2020. okt. 17. 18:08
 10/10 A kérdező kommentje:
* viszont nem tudom
2020. okt. 17. 18:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!