Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen pszichologiához hasonló...

Milyen pszichologiához hasonló tudományra tehetek még szert?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, h 'okosabb' szeretnék lenni.

Melyik a leggyakrabban felhozott téma egy beszélgetésben.

A politikán kívül.


2020. okt. 18. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
A pénisz átlagos hossza.
2020. okt. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a szociológia a #1. Ezek a témák mindenkit érdekelnek (például oktatás, vallások, szegénység, népvándorlás, társadalmi alrendszerek, demográfia, nyugdíj stb.) és ha tudományosan is hozzá tudsz szólni, akkor garantáltan te leszel a kis okoska mindenhol.
2020. okt. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Informatika. Ami kelleni is fog.
2020. okt. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azaz. Informatika. Elképzelem amint egy társaságban beszélni kezdesz a klaszterek skálázhatóságáról. 😅😅😅 Nagyon érdekes téma.


Az “ami kelleni is fog majd” cinikus megjegyzésre. A szociológia nagyon is kell jelenleg is. Csak pár dolgot mondok, ahol jelenleg is hasznos:

- piackutatás

- trendkutatás

- termékfejlesztés

- marketing

- data science


Igen kedves utolsó, mert gondolom most a data sciencebe kötsz mindjárt bele, a szociológusok default köröket vernek rá az informatikusokra data science területén, mivel nekik anyanyelvük a statisztika, az R és a Python; továbbá ők látnak is valódi adatot már az egyetem alatt is, nem csak a Titanic adatbázissal bénáznak utolsó évben specializáción.

2020. okt. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2020. okt. 18. 20:10
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, milyen körökbe mozogsz. A barátaim ismerik a skálázhatóság fogalmát. A takarítónők nyilván nem, inkább Blikket olvasnak.


Azért jó látni, hogy bár szociológusként munkád nem sok lesz, önérzeted még maradt! Hajrá hajrá!

2020. okt. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szociológus, de ha újrakezdhetném, ezzel indítanék. :) Szerintem korunk legalulbecsültebb szakmája.
2020. okt. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyibként igen nekem fog kelleni a szakmhoz az i formatika. De gép nélkül egyenlőre, elméletiben egyedül nem kezdeném még el😅

Se nem Pszichologiával, se semilyen ilyen fajta munkával nem fogok foglalkozni. Ahoz hülye vagyok, csak hobbiból tanulnám (talán mentális) fejlődés céljából.

2020. okt. 18. 22:38
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
6. Egyébként miért gondolod azt, hogy szociológusként ne lenne munkám? Sok profi szociológust ismerek multis menedzserként...
2020. okt. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gondolom kizárólag az informatikusoknak van munkája a világon. Más szakma, tudomány nem is létezik, vagy ha igen semmi haszna és ugye legfeljebb az összeszerelő üzemben, vagy takarítóként dolgozhatnak az emberek, az informatikusok meg császárként uralkodnak minden dolgozó ember fölött. Szeretem ezeket a beszűkült elképzeléseket. Az meg, hogy az ismerőseid informatikusok, vagy ez a hobbijuk, nem jelenti azt, hogy egy átlag embert jobban érdekelné a számítástechnika a bekapcsolom- dokumentumot írok/netezek- kikapcsolom témakörnél, vagy bármilyen más tudománynál jobban, még akkor sem, ha minden szentnek maga felé hajlik a keze, szóval mindenkinek a saját érdeklődési köre és szakja a világ legfontosabbja. Ezért nem kellene másokat leoltogatni...
2020. okt. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!