Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villanyszerelőnek tanulok....

Villanyszerelőnek tanulok. Érdekel a szakma, mindig is érdekeltek az elektromos dolgok. Viszont érdekelne az is, hogy mennyit kereshetek vele bejelentve? (pl. EON)

Figyelt kérdés

A garázsban én kötöttem be a led lámpákat és a konektorokat/kapcsolókat. Még nem gyulladt ki semmi :DDD

Tudom ez alap dolog egy villanyosnak. Gyárakban TMK-ban mit kell csinálni egy szakinak ?

Valamint mennyi a kereseti lehetőség kezdőként?

200 nettó azért megvan ?



2020. okt. 20. 16:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Szolgáltatónál a fizetés attól is függ, mire vagy alkalmas. Az ott elég határozottan besorolható kategóriákba, mert lehet üzemeltetni kisfeszültségű vagy középfeszültségű hálózatot, alállomást, lehet feszültség alatti munkát végezni, lehet 120 kV-os vezetéken munkát végezni... ezek mind külön helyi vizsga kérdése, amely vizsgákhoz kell gyakorlati idő, másik mellett segédként eltöltve. Aki ezek közül egyiket sem tudja, és nem is akarja felszedni, az nem is nagyon jó semmire, és ez meg is látszik a fizetésén. Hosszú idejű környéken lét azt mutatja, hogy ezeket a tevékenységeket van, aki nem tudja megfelelő színvonalon ellátni, van, aki végre tudja hajtani az utasítást (de aztán semmi mást), és van, akinek szinte elég kulcsszavakat mondani. Ezek évek alatt derülnek ki. Szóval így vaktában nem nagyon lehet mit mondani. Pláne, hogy az ejon az most már felöleli a fővárost és a vidéket is, márpedig tradicionálisan más fizetések érvényesek itt és ott (nem is hiszem, hog egy nívóra tudják hozni 10 év alatt).


Gyárakban TMK-ban meg mindent. :D Villanyban ez a TMK ez félrevezető, általában javítanak, nagyon kevés helyen van tervszerű megelőző karbantartás; általában transzformátorállomásokban, nagy elosztókban tudnak csavart utánahúzni, de egy hatalmas csarnokban, ahol van 400 fénycsőarmatúra, ott ugyan nem szedik szét mindet és tekernek egy negyed fordulatot minden sorkapocsban a csavaron. Emellett a TMK-sokna elég idejük van kisebb szerelési munkák elvégzésére, például az egyik helyen, ahol dolgoztam, ők újították fel a világítást.

2020. okt. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!