Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elvégeznék egy német...

Ha elvégeznék egy német tanári szakot egyetemen, és csinálnék egy angol felsőfokú nyelvvizsgát akkor lehetnék angol tanár is?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert csak németből csinálok érettségit, és utána csinálnám a nyelvvizsgát

De szeretnék jelentkezni egyetemre



2020. okt. 21. 07:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy tudom hogy vannak osztatlan tanári szakok, de felvennének úgy hogy nem tanultam angolt közép iskolában, csak ötödiktől nyolcadikig
2020. okt. 21. 08:01
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Angoltanárit is végezned kell ahhoz, hogy angolt taníthass.
2020. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Osztatlan képzés van 2 szakoz kell választani. A felvételi követelmények teljesítését nézik senkit nem érdekel mettől meddig tanultál angolt 2 évnyi jegy kell (középiskolai) meg a megfelelő érettségik és az alkalmassági követelményeit kell teljesíteni (ez nem nyelvi alkalmassági hanem felvételi elbeszélgetés, amire motivációs levelet kell vinni).

Felvi.hu megkeresed a megfelelő egyetemen a szakot és megnézed a követelményeket.

2020. okt. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Már a felvételi beszélgetés is azon az adott nyelven folyik, amit majd egyszer tanítani szeretnél. Természetesen az oktatás szakmai része (azaz zöme) úgyszintén. Tehát némettanár-képzősök németül, angoltanár-képzősök angolul hallgatnak nyelvészeti, nyelvelméleti (fonetika, mondattan, morfológia, szemantika stb), nyelvkultúra, nyelvtörténet előadásokat, és azon a nyelven is számolnak be, konzultálnak, stb. a nem egyszer anyanyelvi tanárokkal.
2020. okt. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
Az nem igaz, hogy a felvételi elbeszélgetés idegen nyelven folyik. Nekem se így volt anno. A képzés 5-6 éves, attól függően, hogy ált. iskolai vagy középiskolai tanár lennél.
2020. okt. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anettbp ***** válasza:
Emelt szintű érettségit kell tenned, aminek a szóbeli része természetesen angolul zajlik.
2020. okt. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 fomlang ***** válasza:
100%

Ha nyelvtanári végzettséged van valamely nyelvből, és egy másikból felsőfokúd, akkor elvileg taníthatod.

Az adott időszak rendelkezéseit viszont az iskolának be kell tartani, tehát ha az előírás közoktatásban a megfelelő szakos végzettség, akkor iskolában nem lehet azt tanítani, amiből "csak" nyelvvizsgád van.

2020. okt. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!