Mit tennél a helyemben? Érdemes így óvodapedagógusnak tanulnom vagy inkább dajka?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 22 éves lány vagyok. Van érettségim és logisztikai szállítmányozási ügyintéző végzettségem, de belàttam gyorsan, hogy ez nem az én világom, nem tudnàm egyszerűen hosszabb tàvon csinálni. Nagyon szívesen el végezném az óvodapedagógus főiskolàt, de ugye kell már felvételihez emelt szintű érettségi, tehát májusban le kellene tegyem például történelemből (az áll hozzám legközelebb) plusz ugye nyelvvizsga kell a diplomàhoz. Eleve az emelt érettségi kb 50.000 Ft lenne és igazából a nyelvvizsga se lenne olcsó azért ezt is bele kell kalkulálni negatívumként. Elgondolkodtam az óvodai dajkàn is az csak 3-4 hónapos tanfolyam lenne. Nektek mi a véleményetek? Érdemes ennyi áldozatot hozni ezért a hivatàsért? Köszönöm a véleményeket, tanàcsokat! :)

2020. okt. 25. 11:54
 1/5 anonim válasza:
11%

Szia Kérdező!

A tanulásban sosem lehet eleget fektetni, legyen az pénz, vagy akár idő, energia.

Ha ezt tartod szem előtt, akkor ne az érettségi és nyelvvizsga díján gatyázz, hanem bátran vágj bele.


Azért már fél siker, hogy még idejében felismertem, hogy nem való neked a mostani szakmád. Hajrá! Ha van még kérdésed írj nyugodtan.

2020. okt. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Hogy mennyi áldozatot érdemes hozni, azt neked kell eldöntened. A dajka és az óvónő munkája nyilván nem ugyanaz, a fizetésük viszont kezdőként hasonló. Bár az óvodapedagógus talán a leglightosabb egyetemi szak, de mégis csak 3 évet végig kell seggelni, szakdolgozatot kell írni, szóval én csak akkor ajánlom, ha biztos vagy benne, hogy hosszabb távon ezzel akarsz foglalkozni.
2020. okt. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Egy óvónő fizetése nagyobb, mint egy dajkáé. Ráadásul ha tudsz angolul akkor mehetsz angol nyelvű oviba is dolgozni magasabb bérért.
2020. okt. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Én az óvodapedagógust választanám!

Több barátom elvégezte a dajka tanfolyamot. Semmire nem ment vele.

(Lehet máshol eltudnak vele helyezkedni, tehát nem leszólni akarom.)

Ne fogjon vissza az emelt vagy a nyelvvizsga. Egy nyelvvizsga soha nem árt!

És később majd ez a költség “kifizetődik”.

Ha szívesen tanulnád ezt akkor ne ez húzzon vissza :)

Sok sikert!

2020. okt. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát nem sorolnám a leglightosabb szakok közé😅
2021. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!