Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes a nagyjából egy...

Mit érdemes a nagyjából egy éve nem látott oktatómnak írni abban a témában, hogy szeretnék Phd képzésre jelentkezni? Érdemes a szakmai indíttatás mellett személyes motivációt is belevinni, ha az oktató lazább típus nem az a görcsösen előírás követő?

Figyelt kérdés

Azért is vagyok nehéz helyzetben, mert publikációm és TDK eredményem nincs hiszen nem készültem idáig erre a pályára. Viszont egyre inkább érzem úgy, hogy jelenlegi helyzetben így hozhatom ki a legtöbbet magamról.

Én arra gondoltam, hogy megkérdezem tőle mit tehetek a felvételiért és hogy mely terület az, amelyben szívesen kutatnék.

Viszont a személyes motivációm is megvan, de nem tudom ezt hiba lenne-e megemlíteni. Azt viszont tudom, hogy a tanszék nem igazán teheti meg egy ideje, hogy válogat a hallgatók közül. Azok kevés száma miatt.



2020. okt. 25. 17:39
 1/1 anonim ***** válasza:
91%
Azt javaslom, ne írj személyes motivációkról, hanem ragaszkodj a hivatalos megfogalmazáshoz. Inkább azon gondolkozz, hogy milyen témát választanál szívesen, mert aztán abból kell publikálnod és disszertációt írni. És azt is gondold meg, hogy valóban végig akarod-e csinálni az egész procedúrát (sokszor az szokott lenni a baj, hogy a kezdeti lendület egy-két félév múlva megtörik). A doktori tárgyakról és egyéb követelményekről feltétlenül tájékozódj már előre a honlapon, nézd meg a tematikákat, hogy tudjad, kb. milyenek az elvárások.
2020. okt. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!