Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociológia vagy szociálpedagó...

Szociológia vagy szociálpedagógia?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős és kriminológiát szeretnék majd tanulni. Előtte el kell végeznem egy alapszakot, és ez a kettő az, amit beszámítanak a kriminológián, illetve érdekel is. Szinte teljesen biztos vagyok a kriminológián, és abban is hogy ebből a két alapszakból szeretnék választani, viszont a szüleim azt mondják hogy azt válasszam amelyikkel jobb az elhelyezkedési, továbbtanulási lehetőség ha mégsem jön be a kriminológia. Ehhez kérném a segítségeteket,véleményeteket,tapasztalatotokat. Melyik alapszak érné meg jobban? (vagyis ha nem jön be a kriminológia, de mindenképp mennék tovább mesterre) Mely egyetemeket ajánlanátok akár az egyikhez, akár a másikhoz?
2020. okt. 28. 14:41
A kérdező szavazást indított:
Szociológia
Szociálpedagógia
9 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én szociológián vagyok, ennek fényében írom a hozzászólásom.


Az eltére és a károlira van rálátásom. Mindkettő jó. Az elte kicsit elmélkedősebb főleg az első félévben. A károlin meg rögtön rámennek a statisztikára.


Ha kriminológia a célod, akkor lehet jobban jársz szociológiával, ugyanis pl. Az eltén 3. Félévtől lehet specializációt valasztani és ott szoktak indítani "deviancia és kriminológia" specializációt.


De tény, hogy kriminológiával nem tudom mennyire lehet elhelyezkedni.


Javaslom keresd meg az egyetemek honlapján a tárgytematikákat és böngészd át őket.


Es nézz annak is utána, hogy mivel hol tudsz elhelyezkedni.

2020. okt. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A szociálpedagógiát akkor válaszd, ha szeretnél segíteni a hátrányos helyzetű, főleg cigány-roma tanulókon, hogy megfelelő oktatáshoz jussanak.


A szociológiát akkor válaszd, ha kutatni szeretnél társadalomtudományi témában és ha érteni akarod átfogóan a társadalom és kultúra működését.


A kriminológiát hol szeretnéd tanulni? Melyik egyetemen van ilyen szak?

2020. okt. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!