Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki felvételizett pszicholó...

Valaki felvételizett pszichológia BA után vezetés és szervezés MSc-re?

Figyelt kérdés
Lenne pár kérdésem a felvételivel és a kreditelismertetéssel kapcsolatban, főleg az ELTE GTI-n érdekelne, de más egyetemekről is írhattok, meg olyan is írhat, aki nem pszichológiáról ment, hanem más, nem gazdasági alapszakról és kreditelismertetést kért.

2020. okt. 28. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Miért csinálnál ilyen (próbálok udvariasan fogalmazni) értelmetlenséget? 2 évet kellene tanulnod és pszichológus lenne belőled. SOKKAL többet ér egy pszichológus diploma, mint a túlképzéses “bölcsészmérnök” vezszerv... ez utóbbi szaknak tényleg semmi értelme nincs.


Ha kifejezetten menedzsment felé akarsz elmozdulni, akkor először is fejezd be a pszichológia szakot (és ezzel gyakorlatilag már el is mehetsz menedzserkedni rengeteg helyre, a határ kb a csillagos ég) – és ha nagyon szeretnél valami gazdaságit, akkor rátolsz pár év múlva egy MBA-t. SOKKAL többet ér egy pszicho MA + MBA mint egy nesze semmi fogd meg jól vezszerv szak.

2020. nov. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindenképp gazdasági irányban szeretnék elhelyezkedni, viszont ahogy nézegettem álláshirdetéseket, a legtöbb helyen elvárják a közgáz diplomát. A vezszerv kb az egyetlen közgáz mester, amire külsősként lehet jelentkezni. Az MBA elég jó tényleg, sőt tuti arra mennék, ha tudom hogy pl kapok olyan munkát pszichó MA-val, amivel majd felvesznek MBA-ra, na meg ha a munkáltató áll belőle valamennyit, mivel azért elég drága képzés..
2020. nov. 15. 12:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Értem, világos. Akkor a vezszerv is egy megoldás, bár én őszintén szólva inkább befejezném a pszicho mestert és mellé betolnék egy “rendes” gazdasági alapképzést azaz BSc-t. Csak egy évvel hosszabb, viszont rendes alapképzésed lesz tőle. És akkor már valami specializáltat tanulnék (marketing, nemzetközi gazdaságtan, gazdasági informatika stb.).


Gyakornoknak felvesznek szerintem gazdasági diploma nélkül is egy csomó helyre. Nálunk a stratégián dolgozott már kulturális antropológus is...

2020. nov. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mi lett veled kérdező?
2021. okt. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bme-re járok munka-és szervezetpszichológia szakirányú pszicho ma-ra és most fogok elkezdeni hr gyakornokként dolgozni, szóval próbálok minél több szakmai tapasztalatot gyűjteni. Hogy hogyan tovább utána, az még egyáltalán nem biztos
2021. okt. 10. 16:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Végül miért nem vezetés és szervezés mesterre mentél?
2021. okt. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!