Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lehet kertészmérnöki...

Érdemes lehet kertészmérnöki szakot elvégeznem, hogyha termelésből szeretnék megélni?

Figyelt kérdés

Legalábbis meg szeretném próbálni...


Viszont amúgy azzal tisztában vagyok, hogy az egyik legpiacképtelenebb szak.


Lehet, hogy egy bármilyen más szakra kéne inkább jelentkeznem és amellett megpróbálni megélni a termelésből?



2020. nov. 4. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Van birtok, ahol gazdálkodni fogsz? pl. szüleid is ezt csinálják? Van valami tapastalatod ezen a téren?
2020. nov. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Van egy 1200 négyzetméteres telkem, ami nyilvánvalóan ahhoz, hogy hosszútávon megéljek belőle, kicsi...

A szüleim nem ezzel foglalkoznak és az én telkem is új, nincs tapasztalatom.

Sőt nagyon elméleti tudásom sem.


Ezért abszolút rám férne a tanulás a témában, mégha az egyetem főleg csak elméleti tudást is ad, az is jól jönne...


A másik lehetőség, hogy mást tanulok és mellette, autodidakta módon próbálok tanulgatni ebben a témában, de az szerintem kevésbé lenne hatékony.


Földet még tudnék venni később, emellé ami van, nagyobbat.

2020. nov. 4. 18:28
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, hogyha ez érdekel, akkor csináld. Úgyse a diploma fogja meghatározni, hogy milyen szakember leszel valójában, hanem, hogyha elhivatott vagy abban, amit csinálsz. 1200 négyzetméter annyira nem is kicsi. A faluban van egy ipse, ő gyakorlatilag könnyűszerrel megél belőle, fóliasátrai vannak, egy a tiednél kisebb telken, pedig autószerelő az eredeti szakmája. Én is gondolkozom rajta, mert imádom. Egy-két fortélyt egy szomszéd nénitől is elleshetsz, imádják, ha egy fiatal érdeklődő a kerttel kapcsolatban. Gödöllőre jelentkezel? 23/F
2021. jan. 6. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!