Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Mérnökként PhD vagy jog?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mérnök msc után érdemes belekezdeni egy jogi egyetembe vagy inkább Phd? Utóbbi műszaki területen mennyire vészes illetve mekkora esély van a fokozat megszerzésére?

nov. 8. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

magyar jog max akkor ha csak ha itthon akarsz dolgozni

külföldi jog inkább, de leginkább PhD itthon/külföldön

nov. 8. 17:56
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább a mérnökit vidd tovább vagy esetleg gazdasági szakot masodik diplomának. Mérnöki és jogi pálya elég messze van egymastól, joggal sokkal kevesebb a lehetőség és a fizetesek is negyedannyiak kb.

Az tény, hogy hasznos tudást lehet szerezni, de én mikor kijöttem az egyetemről borzasztó nagyot csalódtam, hogy milyen kevés a lehetőség és mennyire a diplomaátlagot nézik mindenhol, nem a munkatapasztalatot.

Szóval szerinrem hanyagold, én is nemsoká nekivágok egy közgazdász szaknak.

nov. 8. 18:59
 3/6 A kérdező kommentje:

A Dr.-i titulus lenne a cél elsősorban, nem hiszem, hogy jogból még szakvizsgáznék, hogy praktizálhassak, PhD-n pedig nem tudok meg egy szűkebb témát ami érdekelne kutatási szinten, illetve ott nem biztos, hogy odaítélik a fokozatot...

így azt nem tudom hogy álljak neki egy jognak és valahogy megcsinálom és dr. leszek, vagy vágjak bele a kutatásba és remélhetőleg megítélik a fokozatot?!

Illetve, PhD képzésen is kell annyit foglalkozni a témával (kutatási anyag, publikáció stb.), mint amennyi időt elvenne a jogon a “seggelés”?!

nov. 8. 19:42
 4/6 A kérdező kommentje:
Lemaradt, de köszönöm az eddigi válaszokat!
nov. 8. 19:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én mérnökként csináltam PhD-t.

Az a nagy kérdés, hogy kutatómérnök szeretnél-e inkább lenni, vagy mérnök-jogász. Tehát mit akarsz CSINÁLNI a következő 30-40 évben.

Ha a jogi terület érdekel inkább, akkor jog. Mérnök-jogászként lehetsz pl. igazságügyi szakértő. A PhD cím meg a szakmai karrierben visz előrébb.

#2-es, diplomaátlagot néztek?? Mármint a diploma minősítését?

Nekem azt sehol nem nézték, max. a közszférában tudnám elképzelni, hogy bárkit is érdekel. 4-es egyébként a diplomám, és a PhD oklevelem is cum laude, azaz "jó" rendű. Soha senki nem nézte.

nov. 9. 11:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Jogi területen sajnos nézik, ügyvédi irodák, cégek stb. Palyakezdőknél kegalábbi, utána már nyilván a munkapasztalatot nézik (legalábbis remélem)
nov. 9. 19:34

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!