Mérnökként PhD vagy jog?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mérnök msc után érdemes belekezdeni egy jogi egyetembe vagy inkább Phd? Utóbbi műszaki területen mennyire vészes illetve mekkora esély van a fokozat megszerzésére?



2020. nov. 8. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

magyar jog max akkor ha csak ha itthon akarsz dolgozni


külföldi jog inkább, de leginkább PhD itthon/külföldön

2020. nov. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem inkább a mérnökit vidd tovább vagy esetleg gazdasági szakot masodik diplomának. Mérnöki és jogi pálya elég messze van egymastól, joggal sokkal kevesebb a lehetőség és a fizetesek is negyedannyiak kb.

Az tény, hogy hasznos tudást lehet szerezni, de én mikor kijöttem az egyetemről borzasztó nagyot csalódtam, hogy milyen kevés a lehetőség és mennyire a diplomaátlagot nézik mindenhol, nem a munkatapasztalatot.

Szóval szerinrem hanyagold, én is nemsoká nekivágok egy közgazdász szaknak.

2020. nov. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A Dr.-i titulus lenne a cél elsősorban, nem hiszem, hogy jogból még szakvizsgáznék, hogy praktizálhassak, PhD-n pedig nem tudok meg egy szűkebb témát ami érdekelne kutatási szinten, illetve ott nem biztos, hogy odaítélik a fokozatot...


így azt nem tudom hogy álljak neki egy jognak és valahogy megcsinálom és dr. leszek, vagy vágjak bele a kutatásba és remélhetőleg megítélik a fokozatot?!


Illetve, PhD képzésen is kell annyit foglalkozni a témával (kutatási anyag, publikáció stb.), mint amennyi időt elvenne a jogon a “seggelés”?!

2020. nov. 8. 19:42
 4/6 A kérdező kommentje:
Lemaradt, de köszönöm az eddigi válaszokat!
2020. nov. 8. 19:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én mérnökként csináltam PhD-t.

Az a nagy kérdés, hogy kutatómérnök szeretnél-e inkább lenni, vagy mérnök-jogász. Tehát mit akarsz CSINÁLNI a következő 30-40 évben.

Ha a jogi terület érdekel inkább, akkor jog. Mérnök-jogászként lehetsz pl. igazságügyi szakértő. A PhD cím meg a szakmai karrierben visz előrébb.


#2-es, diplomaátlagot néztek?? Mármint a diploma minősítését?

Nekem azt sehol nem nézték, max. a közszférában tudnám elképzelni, hogy bárkit is érdekel. 4-es egyébként a diplomám, és a PhD oklevelem is cum laude, azaz "jó" rendű. Soha senki nem nézte.

2020. nov. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jogi területen sajnos nézik, ügyvédi irodák, cégek stb. Palyakezdőknél kegalábbi, utána már nyilván a munkapasztalatot nézik (legalábbis remélem)
2020. nov. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!