Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik OKJ tanfolyamnak van...

Melyik OKJ tanfolyamnak van jövője? Mivel lehet elhelyezkedni itthon és akár külföldön is jól jöhet?

Figyelt kérdés

Sajnos elég sok minden érdekel és nehezen tudok választani. Sok szempontot néztem már, mit mennyire keresnek és mennyi a fizu.


Ti mit mondanátok


fizikoterapeuta / fogászati / gyógyszerész asszisztens

ergoterapeuta

gyógymasször

környezetvédelmi technikus

logisztikai

közbeszerzési referens

pénzügyi

szoftverfejlesztő (olvastam, okjt nem sok értékelik, akár még enélkül is lehet érvényesülni)

főiskolai diplomám van, de semmire se jó szakon, ill webdesigner és bármixer tanusitványaim, 2 nyelvből nyelvvizsgáim.

köszönöm



2020. nov. 9. 06:48
A kérdező szavazást indított:
fizikoterapeuta asszisztens
fogászati asszisztens
gyógyszertári assz.
ergoterapeuta
logisztika
közbeszerzési referens
szoftverfejlesztő
környezetvédelmi technikus
gyógymasszázs
pénzügyi
6 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Terapeutákat és asszisztenseket csak akkor ajánlanék ha ehhez van affinitásod, csak pénz miatt végképp nem. Okj-t egészségügyis részeken kb csak itthon fogadják el, külföldön kb alap egy bsc, ha nem több. Ha pl ápoló bscvel mész ki, szinte biztos hogy kint kell még valamit hozzátanulnod, de ez igaz kb mindenre ami ezen a területen van. Oktatómnak is kellett még pluszba tanulnia, mikor mscvel ment ki, unokatesómnak is kellett plusz szakosodás orvosként, mert sok helyen külföldön teljesen más a rendszer. Pl; anesztesnek mentőorvosnak is kell lennie.

Úgyhogy ezt csak akkor ha szívből megy.

Inkább akkor valami logisztika lehet jobb lenne, esetleg pénzügy.

Én úgy szoktam dönteni mikor több dolog is tetszik, hogy elképzelem hova mennék dolgozni a legrosszabb hétfőn is, mikor már minden szétesik körülöttem minden. Ha egy ilyen helyzetben pl pénzügyesként tudnád magad elképzelni, akkor megvan a választás :)

2020. nov. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!