Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Letehetem a B2 nyelvvizsgát...

Letehetem a B2 nyelvvizsgát 2x a pluszpontok érdekében?

Figyelt kérdés

Ma voltam emelt angolból szóbelizni, de úgy érzem gyenge lett ez a felelet, nem lesz annyi pontom, hogy elérjem összesítve a 60%-ot (Talán 55-60 között lehetek így), ezért ha leteszek egy B2 nyelvvizsgát, az egy továbbtanulási követelmény, azért nem fog járni a plusz pont.

Viszont ha leteszem kétszer a nyelvvizsgát, úgy tudok pluszpontot szerezni, vagy csak egyszer tehetek sikeres vizsgát belőle?



2020. nov. 12. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Egy jogosultságra csak egyszer szerezhetsz pontot, azaz hiába van angolból B2 nyelvvizsgád (bármely módon szerzed is), csak az emelt érettségiért kapod meg az 50 pontot (ha az legalább 45%-os).
2020. nov. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
A nyelvvizsga nem egyetemi felvételi követelmény, csak tervben volt ez pár éve, de nem lett belőle törvény. (Kivéve, ha külföldre vagy angol nyelvű képzésre mész.) Egy nyelvvizsgáért is kapsz pontot, B2-esért 28-at.
2020. nov. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es: Ezt nem is tudtam. Gimiben a tanároktól azt hallottuk mindig, hogy kell egy emelt és egy nyelvvizsga, ezen felül jár csak a pluszpont. Vagy csak a diplomához lenne szükséges?
2020. nov. 12. 17:15
 4/10 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ha jól értem, akkor ha 60%-ra sikerül az emelt angol, plusz mellé leteszek egy B2-t külön, az 40 pluszpont lenne, de ha csak az egyik módon szerzem meg a nyelvvizsgát, úgy lenne 28, ugye?

Én azt hittem, hogy alapból 1 nyelvvizsgáért nem jár pont, csak ha a fent említett módon megszerezzük mégegyszer.

2020. nov. 12. 17:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Az emelt érettségi felvételi követelmény, de már 1db-ért is jár az 50 pluszpont. A nyelvvizsga nem követelmény a felvételinél, azonban a diplomához mindenféleképpen kell nyelvvizsga. Szakfüggő, de általános B2 és 2db szakmai B2/általános C1 között mozog a követelmény.
2020. nov. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4

Nem. Ha 60%-ra sikerül az emelt angol, akkor megkapod az 50 pluszpontot érte, és kapsz egy B2-es nyelvvizsgát, de azért nem jár a 28 pluszpont, mert ugyanabból a nyelvből már kaptál pluszpontot az érettségiért.

2020. nov. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem úgy van, hogy 100 pluszpont adható összesen, ezen felül nyelvvizsgáért 40, emelt érettségiért 100 (ha kimaxolom mindet, akkor is csak 100-at kapok meg, mert a max pontszám 500 lehet)?

Én úgy tudom, az emelt érettségi és a nyelvvizsga többletpontot külön számolja.

Egyébként az angol emelt nekem nem is releváns, info+matek a felvételi tárgyam (már ahova szeretnék menni), tudtommal csak a felvételi tárgyaknál számolják az emeltet, ezért is megyek tavasszal informatikából emeltezni (valamint a matekot is újraírom sokkal több tanulással, mert a mostani egy gyenge 55%-ra sikerült, Eltéhez pedig így elég kevés a pontom)

2020. nov. 12. 17:27
 8/10 anonim ***** válasza:
12%
ajaj...
2020. nov. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Maximum 100 pluszpont adható összesen, amelynek része lehet többek között az emelt érettségi (50/db) és a nyelvvizsga (max 40). A nyelvvizsga és az emelt érettségi pontot valóban külön számolják, azonban ha az angol emelt érettségid számítod be, akkor angol nyelvvizsgáért nem kaphatsz pontot. Ha az angol emelted nem számít bele (ilyenkor kell valami másból emeltezned), akkor kaphatsz a középfokú nyelvvizsgáért 28 pontot, de egy nyelvből csak egy nyelvvizsgáért kaphatod meg a többletpontot. Hiába lenne két B2-es nyelvvizsgád angolból, csak egy után kaphatsz pontot.
2020. nov. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget 🙏
2020. nov. 13. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!