Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztikára vagy védőnőire...

Anglisztikára vagy védőnőire érdemesebb elmenni?

Figyelt kérdés

Idén érettségizzek, és az emelt angol+ közép magyar erettsegimet fogom dupláztatni. Van 2 nyelvvizsgám, illetve 2 hónap múlva csinálom a C1-es angol nyelvvizsgámat.

A védőnői szakma azért is érdekelne mert imádom a kicsiket, és mindig is érdeklődtem az egészségügy iránt .

Az anglisztika azért is érdekelne mert imádom az angol nyelvet tanulni, angol szövegeket hallgatni. Az anglisztikával lehetőleg magán tanárként probálnék elhelyezkedni.

Ti mit gondoltok?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat !



2020. nov. 16. 09:21
 1/3 anonim ***** válasza:
30%
A védőnő jobb. Angolul már mindenki tud. Bár megjegyzem, egyik sem tartozik a legjobb szakmák közé. A leírásod alapján ügyesnek és intelligensnek tűnsz, választhatnál valami piacképesebb szakmát is.
2020. nov. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22%

Amelyik jobban vonz, jobban érdekel stb., hogy csak a sablonos választ adjam, de egyébként én tényleg ebben hiszek.

Az anglisztikához és a magántanításhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy rohadt nehéz.... Olyan elvárások vannak, hogy azoknak nagyon nehéz megfelelni (pl. jól tudj angolul és erről legyen papírod és még jobb, ha külföldön (is) tanultál, lehetőleg legyen pedagógusi végzettséged, legyen tapasztalatod és referenciád, legyen saját anyagod....) és ezt tényleg nehezíti az is, hogy elég sokan foglalkoznak ezzel. Én azt is megkockáztatom, hogy lehet előbb vesznek fel egy iskolába angol tanárnak anglisztika diplomával minthogy sikerüljön kiépítened egy biztos bázist saját tanítványokból... Én anglisztikát végeztem és az egyetem alatt próbálkoztam korrepetálással, ahogyan a szak szinte 90%-a és minimális sikere volt a dolognak. Van igény a nyelvtanulásra, de nem feltétlenül ebben a formában. Szerintem, ha anglisztikán gondolkozol, akkor érdemesebb inkább a turizmus, kereskedelem, kommunikáció és média irányba terelni a dolgot. Ha pedig tanítani szeretnél, akkor az osztatlan tanárit kell választani (ami tudom, egy másik szakkal is jár, de legalább komolyabban vesznek és te is fókuszáltabban tanulsz).

2020. nov. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%
Én angoltanárként végeztem,még 2007-ben . Ma már a védőnőt választanám.
2020. nov. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!