Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építőmérnöknek is kell rajzalk...

Építőmérnöknek is kell rajzalkalmassági vizsga?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A PTEre szerettem volna építészmérnöknek menni de sajnos lattam hogy rajzalkalmassagi vizsga kell ami szerintem nem sikerulne.

Viszont az építőmérnöknél nem irja hogy kéne, tudnátok segíteni benne?

Minden hasznos informáciot elfogadok mert pályaválasztás elött állok es csak anyit tudok hogy matekbol fofok emeltezni🙂



2020. nov. 16. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
2007-ben kezdtem ott építőmérnökin. Akkor nem kellett.
2020. nov. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá rajzalkalmassági vizsga, viszont ha nem erősséged a műszaki rajz, akkor ezt a fajta mérnöki irányt nem eröltetném, mert egyetemen rengeteget fogsz rajzolni. Persze ez is tanulható, de neked kell eldöntened, hogy mibe mennyi időt fektetsz.
2020. nov. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
23%
Egy jó tanács: ha emberi munkaidőben szeretnél normális mérnöki fizetést kapni akkor az építőipart jó messzire kerüld el. Mondom ezt epitőmérnökként. ( de akár írhattam volna építészt is.). A világ pénzét rá öntötték az iparágra az elmúlt 10 évben de így is csak minimálisan javult a helyzet. Az előtt meg kifejezetten siralmas volt. Olvass a neten iparági beszámolókat és nagy részük ezt alá fogja támasztani. Persze nem az iskolai felvis napok ahol a diákokat vadaszgatják maguknak. Múlt századi körülmények, alacsonyabb megbecsülés, és cserébe jóval több elvárt beáldozott szabadidő. Életem legrosszabb döntése volt ez a szakma.
2021. jan. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!