Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Központi felvételi tippek?

Központi felvételi tippek?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom, még majdnem 2 hónap, de ha belegondolok az nagyon kevés idő!! Most kell leadni a jelenkezési lapokat, és csak most fogtam fel igazán, hogy FELVÉTELIZNI fogok, és jövőre már középiskolás leszek.:( 6.-ban már felvételiztem, de akkor még nem volt tétje, nem is izgultam, de ez most más. Van valami tippetek? Például nem megyek be utsó héten (ez a vírus miatt is hasznos lehet), meg ilyenek. Milyen feldatokat érdemes csinálni a sima feladatlapok mellett? Az írásbeli napján milyen tanácsotok van?:)

2020. nov. 27. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem érdemes kihagyni semennyit az iskolából. A korábbi évek írásbelijeit szigorúan betartva az időtartamot csináld. Az előkészítő nagyon nagyon fontos és hasznos. Az írásbeli előtti napon feküdj le korán, és reggel pedig a normál suliba menős időpontban kelj fel. Nem kell dupla adag kávé, és nem is kell teletömnöd magad csokival, egyszerűen reggelizz meg valami könnyed dologgal, egy szelet csokit és sok vizet vigyél. Ennyi elég is, már csak a te tudásodon múlik minden.
2020. nov. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmiképp nem éri meg kihagyni 1 hetet a felvételi miatt. Ha megcsinálod az előző évek felvételiét és ellenőrzöd magadnak, és tanulsz a hibákból akkor nem lehet gond. Amit semmiképp nem ajánlok, az az, hogy a tananyagot tanuld. Típus feladatok vannak a felvételiben is, pont mint egy versenyen. Aludj eleget, reggel kelj normál időben, hogy legyen időd enni. Vigyél magaddal innivalót, csokit, szőlőcukrot. Innentől már csak rajtad múlik. A matek feladatok hasonlóak szoktak lenni, mint egy Bolyain, vagy Zrínyin. A magyarba pedig leginkább nyelvtani feladatok vannak, szóval fölösleges verselemzést és hasonló dolgokat gyakorolni, mert úgyse kérdezik.
2020. nov. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ne izgulj. Én 1 éve felvételiztem. Nagyon izgultam a semmiért. Emiatt rontottam el. Csak nyugodj meg, vigyél valami csokit és figyelj oda, hogy mit csinálsz. Engem egy kb 60 pontos felvételivel felvettek oda ahova akartam menni.
2021. jan. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!