Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnök vagy biomérnök?

Építészmérnök vagy biomérnök?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy pályaválasztás előtt állok és mind a két irány érdekel (tudom, nincs sok közük egymáshoz). Szeretem a matekot és a fizikát, viszont biológiából elég erős vagyok és egyre jobban kezdem megszeretni. Sokan mondják, hogy nem a fizetés az első, viszont mégis azt helyezném előnybe. Az lenne a kérdésem, hogy átlagban melyik mennyit fizet? Valamint, hogy mennyire könnyen lehet elhelyezkedni a két szakmában? Viszont bármelyiket is választom szeretnék belőle egy PhD-t.

Esetleg, ha valaki tud olyan szakmát ami biológia alapú és jó benne a fizetés, megköszönném ha megemlítené, mert nem sokat ismerek ami mérnöki vonalhoz kapcsolódik. A kutatás vonalat meg szerintem nem fizetik meg eléggé Magyarországon.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. nov. 28. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A PhD-t bármely szakon is csak akkor érdemes megcsinálnod, ha egyetemi oktató vagy kutató akarsz lenni. Ha nincsenek oktatói vagy kutatói ambícióid, 4-5 évet ne áldozz erre fölöslegesen a fiatalságodból. S persze egyetemi tanársegédként vagy adjunktusként ne is álmodj magas fizetésről.


A biomérnöki szak csak a nevében szól a biológiáról, alapvetően inkább egy erősen vegyészeti jellegű szak. A kémián van a hangsúly, nem a biológián. Ha megcsinálod a biomérnökit, a mesterképzéssel együtt, akkor például az élelmiszeriparban, hulladékfeldolgozásban, szennyvíztisztításban, gyógyszergyártásban, szerves vegyiparban jó esélyed lehet egy jól fizető mérnöki állásra.


Az építészmérnöki szak már kicsit rizikósabb. Be is lehet futni vele, jól is lehet keresni vele, de az az igazság, hogy mostanra már túl sok az építész az országban annyi építészi feladathoz, amennyi mindig adódik, egyszerűen mert évente túl sokan végeznek ezen a szakon, s ehhez képest nincs tartósan elég munka, feladat minden építésznek. Van, amikor jól mennek a dolgok, de ha az ország gazdasága megtorpan, ami időnként be szokott következni, az építkezések állnak le először, s akkor az építészek nem kapnak elég megbízást. Hullámvasút-szerű az egész terület. Ehhez képest a gyógyszergyárak és hulladékfeldolgozók sokkal stabilabban üzemelnek.

2020. nov. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Építőipar gázos. Múlt századi állapotok.
2020. nov. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!