Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljak tovább, ha...

Hogyan tanuljak tovább, ha nem tudom mi a szakmám (gépész technikus), és hol tudnék a kérdéseimre választ kapni?

Figyelt kérdés

Jelenleg gépész technikumra járok, jövőre már az egyetem padjait kéne koptatnom, viszont félek, túl sokat habozok.

Ebből adódóan a legnagyobb problémám, hogy még a megadott feltételeknek is eleget kéne tennem (pl emelt érettségi), viszont nem tudom sikerülne-e felkészüléssel és mindennel együtt úgy, hogy már jövőre tudjak menni tovább.

A másik problémám pedig a "tudatlanságom" ezen téren. Az iskolában inkább nem is mondom mi megy, a lényeg, hogy semmit nen hallani, mi az én szakmám, csak folyton jönnek azzal, hogy sokszínű. Ezel nem jutok előre, és félek, ha odajutok, egy hatalmas pofára esés lesz az egész vége.


Először is nem szeretnék gyárban dolgozni (lehetőleg), és viszonylag jó fizetést is szeretnék amellé, hogy természetesen élvezném is.

Mit csinál pontosan a gépészmérnök? (Bármilyen fajta)

És a mechatronikai mérnök?

Melyik foglalkozik inkább pneumatikával? Ki az, aki gyártja mondjuk a vidámparki gépeket? Egyáltalán én gyártanék, vagy inkább csak terveznék, szellemi munka lenne?

Ha nem jönne be, hol láthatok akár egy egész, hatalmas listát szakmák sokaságáról?

Félek, hogy fél év erre már kevés lenne, de akkor is, reménykedek, hogy valahol, vagy akár valakitől kapok felvilágosítást.


Megjegyezném, eddig is gondolkodtam már ilyesmin, mostmár egy jó másfél éve folyamatosan, de egyszerüen senki nem tud nekem ezekről beszélni a környezetemben.


A válaszokat előre is köszönöm.



2020. nov. 29. 03:24
 1/4 anonim ***** válasza:
6%

Ha technikumba jársz és érettségi + technikusi végzettséget szerzel, akkor egyenes úton tudsz egyetemre menni. Nem kell emelt érettségi, a szakmád kiváltja azt, 4 tárgyból kell érettségizni és ágazaton belül tudsz vele felvételizni. Tehát gépész technikusként műszaki szakokra tudsz jelentkezni.


Bővebb infó van a www.felvi.hu oldalon.

2020. nov. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21%
Lemaradt, hogy emelt érettséginek számít a technikusi végzettség, jár majd rá az 50 pont és nem kell másból emeletet tenni.
2020. nov. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vodafonelive ***** válasza:
93%

Én nem a BME-n végeztem, így nem tudok róla nyilatkozni csak tudom, hogy nehéz.

https://www.youtube.com/watch?v=QJH-Y7aNQ_o

A videóban elmondanak egy és mást. Azt tudom mondani, hogy én pl. ami szakirányon végeztem az épületgépész azt itt a videóban is tipikus weird szakiránynak mondják meg nem nagyon tudják a gépészhez tenni, de kinek mi tetszik.

Ha tudsz nézz meg minél több egyetemen lévő videót, kb. 13 intézményben lehet tanulni a gépészmérnökit, biztos lesz olyan szakirány ami megfog.


Épületgépésszel meg tudsz tervezésben gép mellett rajzolgatni, tudsz kivitelezésbe elmenni, üzemeltetésbe. Van még a sales-es, supportos és még 1-2 olyan irány, ami rendkívül tág.

2020. nov. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sikerült bejutnod?
2021. jún. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!