Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Praktizáló orvosok/ kutatóorvo...

Praktizáló orvosok/ kutatóorvosok! Ti szeretitek a munkátokat?

Figyelt kérdés
Nagyon gondolkodok rajta, hogy orvos legyek-e, mivel érdekel a biológia, de majdnem minden ismerősöm le akar beszélni róla azzal az indokkal, hogy nagyon hálátlan a munka, nincs mellette szabadideje az embernek, és a legtöbb orvos megbánja a választását. Ti is így vagytok ezzel? Főként engem igazából a kutatás érdekelne, de tudom, hogy oda nehéz lenne bekerülne, és ezért még játszik a sebész is akár. Nektek mi a tapasztalatotok a munkával? El tudnátok kicsit mesélni a mindennapjaitokat?

2020. dec. 2. 18:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Kutatónak könnyű bekerülni. TDK majd PhD és kész. Sebész rezidensi helyet nehezebb jó helyen találni. Egyébként maga a kutatóorvos lét nem vészes, annyi van, hogy nyílván a kutatás határozza meg a szabadidőt. Tehát pl. lehet, hogy hétvégén be kell menni levágni a patkányokat stb. Sebészet mellett valóban nincs sok szabadidő. Kutatás mellett azért van.
2020. dec. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Én nem bántam meg a döntésemet, hogy orvos lettem, azzal együtt se, hogy most a járvány miatt azért sokszor valóban elég hálátlan munka ez, de ettől függetlenül én nagyon élvezem. De tagadhatatlan, hogy az orvosi pálya azért nagyon sok szempontból kompromisszumokból, lemondásokból, áldozatokból, stb,stb áll, már az egyetem alatt is, változó a szabadidő, ez persze függ a félévtől, hogy milyen tárgyak vannak, és függ az egyéntől is, hogy hogyan tanul, mennyi időt szán rá, mennyi időre van szüksége, stb. Párkapcsolatokat kimondottan meg tud viselni, főleg akkor, ha a másik fél nem orvos(tanhallgató), vagy más egészségügyis.
2020. dec. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. És azokat a legendákat is el kell felejteni, hogy orvosként könnyű párt találni. Rohadtul nem az. Amivel az én életemet a legjobban megkeseríti az orboslét az a magány.
2020. dec. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Azt meg tudnátok mondani még, hogy ti mire szakosodtatok?
2020. dec. 3. 20:01
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
#2-ik vagyok, én kardiológus rezidens vagyok jelenleg
2020. dec. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
1/3 vagyok. Háziorvos szakorvos.
2020. dec. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szóval, ha most visszatekintve újra eldönthetnétek, milyen karriert válasszatok, 1/2 te maradnál az orvosinál, és 1/3 te nem biztos?
2020. dec. 4. 02:00
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Én nem tudom. Talán asztalosnak, vagy kőművesnek mennék.
2020. dec. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként kérdező én a helyedben elolvasnám itt pár orvosokról szóló kérdés alatt a válaszokat. Hamar rá fogsz jönni mennyire nem éri meg ezt a szakmát választani mert rohadt sok lemondással jár és a megbecsülés zéró.
2020. dec. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
Viszont az nem igaz, hogy nem lehet vele jól keresni. Lehet. Csak mással is lehet ahol nem beszélnek úgy veled mint a kutyával, nem cádol mindenért a fél ország, és nem pazarolid el tanulásra az egész fiatalságodat.
2020. dec. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!