Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg csak azok az emberek...

Tényleg csak azok az emberek mennek az NKE ÁNTK-ra, akik se a joghoz, se a közgázhoz nem elég okosak?

Figyelt kérdés
Nézegettem ezt a kart és a szakokat, de nem túl bizalomgerjesztő. Megnéztem különböző álláshirdető oldalak ajánlatait, és gyakorlatilag sehol sem az itt végzett embereket keresik a munkáltatók. Még itt a gyakorin is rengeteg negatív véleményt olvastam az egyetemről és a képzésről, totálisan ellentétes a benyomásom, mint amit az egyetem sugall magáról. A tantárgyak is szedett-vedetten vannak egymás után rakva, egy kis jog, egy kis közgáz egy kis stb. Szóval kicsit olyan lebutított jog-közgáz keverék érzésem van az ottani szakokkal kapcsolatban, ráadásul évek óta zuhan a ponthatar is. Tényleg azok jelentkeznek ide, akik humán beállítottsagúak, de nincs elég pontjuk a joghoz meg a közgázhoz, de szakmát meg nem akarnak tanulni? Mert a diploma eléggé versenyképtelen, de legalább nem nehéz megszerezni, úgy tudom.

2020. dec. 10. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nem. Nem "egy kis jog" világos a közigazgatási jogi-szakigazgatási vonal, de nyilván ehhez nincs meg a szükséges belátási képességed.
2020. dec. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy a Közigállást is nézni kell...
2020. dec. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Oda lényegében akkor érdemes menni, ha rendőr, nyomozó, katona stb akarsz lenni. A többi szak hát, lehet jó abban az esetben ha tudod, hogy te XY akarsz lenni és ehhez ez a szak kell.
2020. dec. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nézd meg a ponthatárokat. A többsége egyáltalán nem kevés.

Egyébként meg nem kell rögtön lenézni mindenkit, hogy nem tudná megcsinálni stb. Egyébként meg nincs lebutítva egyik sem. Csak nyilvánvalóan kevesebb óra jut ezekre, ha több minden van egyszerre.

2020. dec. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Ja és hozzátenném, hogy nekem nagyon sok okos csoporttársam van masteren az NKE-n, akik 5-6nyelvet is beszélnek, meg még csomó más végzettségük is van ezen kívül. Szóval nem hiszem, hogy buták lennének azok, akik oda járnak.

(4.válaszoló)

2020. dec. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5-6 nyelvet... :DDDD Akkor miért nem már 10-15-öt??


Az A2 szinten makogás, meg, hogy ki tudok kérni egy sört valahol, az még nem jelenti az adott nyelv ismeretét.


Hát, aki a 305 pontos közigazgatás szervező szakra megy az nem lehet egy zseni az biztos.

2020. dec. 12. 00:26
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Nekem a mérnöki szakra volt 375. A pontszám nem azt mutatja, hogy mi a jobb szak.
2020. dec. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
74%
Nem unod még? Már huszadjára teszel fel ezzel a szakkal kapcsolatban kérdést. És ahogy az előző válaszoló is mondta: nem a pontszám mutatja meg, hogy melyik a jobb szak.
2020. dec. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
A kozigszervezo nem az ANTK-n van. Leginkabb az megy ezutóbbira aki elhitte a kormany promojat, miszerint diplomatakat nevel ki a kar
2021. márc. 24. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!