Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esti tagozaton, egyetemen ha...

Esti tagozaton, egyetemen ha egy tárgy nem sikerül, azt a következő félévre ugyanúgy lehet felvenni, mint ha nappalin lennék? Az egyik tárgyra épül egy másik tárgy is..

Figyelt kérdés

Már most látom hogy lesz két tárgyam ami nem lesz meg, de ez az első félévem estin, és nem volt még ilyen, hogy újra kell felvennem egy tárgyat.

Az egyik a matek, amire épülnek majd a következő félévekben másik tárgyak..elég gáz.. de nem tudok mit tenni :(



2020. dec. 12. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Valószínűleg nem.

Általában minden tárgyat csak a saját félévében hirdetnek meg, tehát ami tavaszi féléves, azt legközelebb tavaszi félévben fogják meghirdetni, ugyanígy az ősziek. Hallgatói nyomásra (például többen kérvényezik) előfordulhat, hogy elindítják a tárgyat a következő félévben is, de ez sem jellemző.

Olyat szoktak jó szívvel csinálni, hogy a vizsgakurzust meghirdetik a következő félévben, így arra nem kell bejárni (mert nincs is óra megtartva), csak a félév végén vizsgázni, ugyanez a gyakorlati tárgyaknál nehezen lenne kivitelezhető.

2020. dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mi nem megy a matekból? Hátha sikerül még rajta javítani.
2020. dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, ugyanúgy fel tudod venni. Ha van aláírásod, akkor csak a vizsgakurzust, ha nincs, akkor pedig egy évvel később a tárgyat magát.


Ha nikes vagy, talán tudok is segíteni :)

2020. dec. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
már volt egy zh, az elég rossz lett, most hétfőn lesz egy, arra tanulok ezerrel..sajnos sokmindenből le vagyok maradva, hiába vagyok az órákon ott.. januárban lesz pót ZH és egy héttel később a "Gyakorlati jegy utóvizsga" .. még nincs minden veszve, de jelenleg nem érzem hogy menne annyira :(
2020. dec. 12. 14:01
 5/8 A kérdező kommentje:
még akkor az első válaszhoz egy kérdés: ha nem hírdetik meg a következő félévben a tárgyat, gondolom akkor is lesz egy kötelező minimum kreditszám, akkor szabadon választható tantárgyakat kell felvennem abban a kreditértékben mint a matek lenne, hogy meglegyen a minimum?
2020. dec. 12. 14:03
 6/8 anonim ***** válasza:
4: javaslom a matekinget, nekem is onnan sikerült megértenem. Szánd rá az időt és oldd meg a korábbi feladatlapokat is. Meghálálja magát.
2020. dec. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ma 14:00: köszönöm :)

eltén vagyok proginfón

2020. dec. 12. 14:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt így konkrétan nem tudom, de valószínűleg igen, fel lehet venni szabadon tárgyakat, hogy meglegyen a kredit.

Milyen jellegű feladatok nem mennek? Ha gondolod, írhatsz egy pár példát akár privátban is, ha úgy neked jobb), és hátha tudunk iránymutatást adni.

2020. dec. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!